Jak znaleźć odpowiedni prezent świąteczny dla dziecka.

prezent świąteczny dla dziecka, prezent na święta

Jaki prezent świąteczny dla dziecka wybrać? Zbliża się grudzień, a wraz z nim nadchodzi najbardziej magiczny czas w roku. Czas spotkań pod choinką, gotowania smakowitych potraw i wspólnego kolędowania.

Jakie zabawki na święta wybrać?

Dzieci nie mogą się na niego doczekać. A rodzice? Wielu z nich już sama myśl, jaki prezent świąteczny dla dziecka kupić przyprawia o prawdziwy ból głowy. Co wybrać, gdy sklepy pękają w szwach, a gusta dzieci zmieniają się z dnia na dzień?

W niniejszym artykule staramy się nieco rozjaśnić tę sprawę.

Trafiony prezent świąteczny dla dziecka to dopasowany prezent.

Jednym z kluczowych kryteriów, jakie powinny być brane pod uwagę podczas wyboru prezentu na święta, jest wiek dziecka. Większość zabawek posiada specjalne oznaczenia dotyczące wieku, warto zwracać na nie uwagę. Źle dobrana pod kątem wieku zabawka może nie spotkać się z zainteresowaniem dziecka i zamiast stać się powodem do radości, wywoła u dziecka rozczarowanie.

Każdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej. Najlepiej jest też więc w stanie określić temperament, charakter i zainteresowania swojej pociechy. Wszystkie te cechy powinny być więc brane pod uwagę przy wyborze odpowiedniego prezentu.

I tak spokojnemu dziecku, warto podarować coś, co dłuższą chwilę skupi jego uwagę, na przykład zestaw DIY, albo ciekawą książkę. Dziecku, które kocha życie „w ciągłym biegu”, zaproponować coś, co zagospodaruje jego nieprzebrane pokłady energii, a takiemu, którego ulubionym (i zadawanym kilkaset razy dziennie) pytaniem, jest pytanie „czemu?”, sprezentować zabawkę edukacyjną.

Zabawki edukacyjne – znakomity pomysł na prezent  świąteczny dla dziecka.

Zabawki edukacyjne od pewnego czasu robią prawdziwą furorę. Są pożądane nie tylko przez dzieci, ale też chętnie wybierane przez dorosłych. Dlaczego? Bo zarówno jedni, jak i drudzy znajdują w nich wartość. Dla dzieci zabawki edukacyjne, do których zaliczają się zestawy do przeprowadzenia domowych eksperymentów, zestawy DIY itp., to szansa do poszerzenia wiedzy o świecie i odkrywania na drodze eksperymentu wielu jego tajemnic. Dla rodziców to dobra okazja, aby pokazać dzieciom, jak ciekawa i wciągająca może być nauka.

Świetnym przykładem zabawki edukacyjnej może być ZESTAW TUBI JELLY PLANETY. Zestaw daje możliwość przeprowadzenia ciekawego eksperymentu, podczas którego żel staje się ciałem stałym, a konkretnie kolorową sprężystą planetą. Zabawa nim to prawdziwa frajda, ale też szansa na zaciekawienie dziecka kosmosem i jego tajemnicami. Polecamy go szczególnie, bo zestaw ten zdobył  wyróżnienie na międzynarodowych targach Kind&Jugend.

tubi jelly dinozaury, prezent świąteczny dla dziecka

Zachęć do działania przez prezent świąteczny dla dziecka, czyli magia zestawów DIY. 

Zestawy DIY to świetny pomysł na prezenty na święta dla dzieci lubiących zabawy kreatywne i znajdujących radość w tworzeniu swoich zabawek samemu. Na rynku, dostępnych jest ich całe mnóstwo, więc każdy rodzic bez trudu dopasuje tematykę zestawu DIY do zainteresowań swojego dziecka.

Warto w tym kontekście zwrócić uwagę na ZESTAWY DIY do tworzenia SLIME, które poza tym, że oferują porcję ciekawej, kreatywnej zabawy, w rozmaity sposób są w stanie wspierać rozwój dziecka. Ugniatanie, przelewanie i ściskanie SLIME wspiera Integrację Sensoryczną i ćwiczy małe rączki. Zabawa nim może także pomagać w pracy nad wybiórczością pokarmową często spotykaną u maluchów.

zabawki sensoryczne, zabawki slime

Firma TUBAN zestawów DIY do tworzenia slime oferuje całe mnóstwo. Jednym z ciekawszych jest ZESTAW SLIME & DYNAMIC SLIME, który stanowi połączenie SLIME z kochanym przez dzieci piaskiem dynamicznym i daje możliwość stworzenia bardzo oryginalnego glutka.

A może przenieśmy się nad morze? Piasek dynamiczny – świetny pomysł na prezenty na święta  dla malucha.

Maluchy kochają zabawy w piasku. Niestety do tej pory nie miały na nią wiele okazji zimą. Na szczęście PIASEK DYNAMICZNY od Tuban stworzony został od zabaw w domu, dlatego podarowanie go najmłodszym na święta może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Na prezent świąteczny najlepiej wybrać piasek w pięknie zapakowanym zestawie. Do wyboru jest ZESTAW FARMA albo ZESTAW PLAŻA.

Postaw na eksperymenty. Prezenty świąteczne dla dociekliwych.

Aby świątecznym prezentem zaskoczyć szczególnie ciekawskiego malucha, warto postawić na zestaw do samodzielnego przeprowadzenia jakiegoś spektakularnego eksperymentu. Można postawić na coś „wybuchowego” albo wybrać zestaw PIASEK HYDROFOBOWY od TUBAN. Zestaw z piaskiem hydrofobowym pozwala na drodze eksperymentu poznać zjawisko hydrofobowości, które, co ciekawe, stało się inspiracją dla ludzi do stworzenia na przykład wodoodpornej odzieży.

Grudzień to dla dzieci miesiąc wyjątkowy. Co rusz dzieje się w nim coś ciekawego. To, co najciekawsze dla dzieci dzieje się jednak pod koniec grudnia, czyli w czasie, w którym królują spotkania z bliskimi oraz PREZENTY.