FAQ

Czyli najczęściej zadawane trudne pytania, na które postaramy się odpowiedzieć.

Bańki mydlane

1. Skąd się bierze tęczowy kolor baniek?
Każda z baniek ma swój unikalny i niepowtarzalny układ kolorów. Spowodowane jest to iryzacją, czyli zjawiskiem odbicia fal świetlnych.

2. Jaka jest najlepsza pogoda na puszczanie baniek?
Bańki mydlane najlepiej wychodzą w dni, w których jest duża wilgotność powietrza, czyli w pochmurne, mgliste lub świeżo po deszczu. W suche, słoneczne dni bańki będą mniej trwałe i będą szybciej pękać.

3. Czy należy spieniać płyn?
Zdecydowanie tego nie polecamy. Jeśli w naczyniu jest dużo piany, należy ją ściągnąć, ponieważ przez nią bańki będą szybciej pękać. Jeśli płyn do baniek mamy przelany do małej buteleczki, starajmy się nią nie potrząsać.

4. Co wyróżnia nasz płyn?
Płyn TUBAN jest na rynku od 10 lat. Został on wielokrotnie przebadany pod wieloma kątami. To najlepszy płyn do robienia wielkich i trwałych baniek mydlanych. Dostępny jest na kilku kontynentach w ponad 25 krajach. Dzięki płynowi TUBAN pobito trzykrotnie rekord Guinness’a w ilości osób zamkniętych w bańce mydlanej. Kolejno 125, 193 i w końcu 419 osób w jednej bańce mydlanej.

5. Gdzie produkowany jest płyn Tubana?
Chcemy Was uspokoić 🙂 od początku – tylko i wyłącznie w Polsce.

6. Czy płyn do baniek Tubana jest bezpieczny?
Nasz płyn jest całkowicie bezpieczny. Wykonaliśmy badania, które poświadczają wyprodukowanie baniek mydlanych zgodnie z normą PNEN-71 dotyczącą bezpieczeństwa zabawek.

7. Czy bańki mydlane mogą zamarznąć?
Jeśli lubicie eksperymenty, zachęcamy Was do tworzenia własnych, mroźnych baniek. Jeśli do płynu dodacie słodkiego syropu (syrop z agawy, kukurydziany + biały cukier), wasze bańki będą nie tylko trwalsze, ale po zamarznięciu ich powierzchnia zostanie ozdobiona pięknymi, śnieżnymi kryształami przypominającymi płatki śniegu.

8. Jak zrobić duże bańki mydlane?
Z naszym unikatowym płynem do robienia wielkich baniek mydlanych, będzie to dziecinnie proste. Płyn wlej do pojemnika i za pomocą sznurków po prostu je zrób. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę najróżniejszych akcesoriów i sznurków, które możesz wykorzystać do tworzenia wielkich , tunelowych baniek.

9. Czy płyn do baniek mydlanych zostawia plamy?
Nasz płyn nie zostawia plam:-) Istnieją jednak pewne tkaniny, na których nawet czysta woda zostawi plamę. Podobnie sytuacja ma się w przypadku naszych baniek – jeśli bańka spadnie na np. jedwab może powstać plama . Na szczęście nasz płyn spiera się po pierwszym praniu:) W przypadku delikatnych tkanin zalecamy jednak szczególna ostrożność i najlepiej założyć na nie ubranie ochronne:-) W przypadku powierzchni – sytuacja wygląda podobnie. Na zwykłych powierzchniach nie zostanie plama. Należy jednak pamiętać, że niektóre powierzchnie wymagają impregnacji (np. naturalny kamień czy płytki cementowe) jeśli na takie powierzchnie wyleje się dowolna ciecz może niestety zostawić plamy, w niektórych przypadkach nawet trudne do usunięcia lub trwałe. Właściciele takich podłóg zwykle jednak pamiętają o ich zabezpieczeniu. Jeśli macie wątpliwości najlepiej przed zabawą rozłożyć folie malarską.

Slime

1. Czy w slimach od Tubana jest boraks i czy slime są bezpieczne?
Aktywator do Slime to prawdziwa duma marki Tuban. Jako pierwsi wprowadziliśmy na polski rynek dokładnie przebadany oraz przetestowany środek, w którego składzie nie ma ani szkodliwego boraksu, ani też płynu do soczewek. Produkt ten w stu procentach spełnia wszelkie normy stawiane producentom zabawek i daje całkowitą pewność, że jest bezpieczny.

2. Jakich składników będę potrzebować do zrobienia Slima?
Najprostszego slima można wykonać już z zaledwie dwóch składników stanowiących jego bazę:
Kleju PVA oraz aktywatora. W internecie jest mnóstwo przepisów na slima, jednak zwróćcie proszę uwagę na to, że większość z nich zawiera składniki, którymi niekoniecznie powinny bawić się nasze dzieci. Nieprzebadane produkty mogą wywoływać silne reakcje alergiczne, zaczerwienienia skóry czy oparzenia. Dlatego zwracajcie uwagę na to, czym bawią się wasze dzieci. W naszej ofercie znajdziecie zarówno kleje jak i przebadane, bezpieczne aktywatory. Zabawa nimi jest kreatywna, rozwijająca i przede wszystkim bezpieczna.

3. Jak samodzielnie wykonać Glutka?
Do wykonania podstawowej wersji Slima potrzeba tylko dwóch składników. Klej i aktywator należy połączyć ze sobą i dokładnie wymieszać
(w proporcjach na 200 ml kleju – 100 ml aktywatora). Do gotowej masy możecie dodać barwnik, aromat, styropianowe kulki, kamyczki, gwiazdki, sztuczny śnieg czy brokat itd. możliwości jest naprawdę wiele.

4. Co zrobiłem źle? Mój Slime jest zbyt wodnisty ;(
Myślę, że uda nam się znaleźć skuteczną receptę na ten problem. Jeśli Slime jest zbyt płynny wystarczy dodać do niego jeszcze trochę odrobinę aktywatora. Aktywator bardzo ściśle zwiąże glutka. Dzięki temu będzie miał zbitą i trwała konsystencję.

5. Jak usunąć Slima z ubrań?
Nasze Slimy są mało inwazyjne, może się jednak zdarzyć, że na ubraniu dzieciaka zostaną ślady po kreatywnej zabawie. Jako, że do ich produkcji wykorzystujemy klej PVA, usunięcie plam ze slimów nie powinno przysporzyć większych trudności. Jeżeli na ubraniu pozostała jakaś plamka, należy zamoczyć brudny materiał w letniej wodzie . Ewentualnie możemy użyć mydła, płynu do mycia naczyń lub innego delikatnego detergentu. W razie konieczności – wyprać zabrudzone ubranie dwa razy. Warto pamiętać, aby nie wkładać zabrudzonych masą ubrań do suszarki bębnowej, dopóki nie będzie pewności, że wszystkie fragmenty slime zostały dokładnie usunięte. W przeciwnym wypadku utrwali się plamy.

6. Jaki klej najbardziej nadaje się do robienia Slima?
Jako, że klej to jeden z dwóch głównych składników slima, jego jakość powinna być naprawdę bardzo dobra. Inaczej z całej zabawy – nici. Najlepszy klej to klej PVA. Nasze kleje dostępne są teraz w szerokiej palecie barw:
W sprzedaży mamy kleje w szerokiej gamie barw (turkus, róż, niebieski, czerwony, zielony, fioletowy, żółty, pomarańczowy , biały i bezbarwny). Nasz klej został wyprodukowany w Polsce.

7. Jaki Slime najlepszy: gotowy czy do samodzielnego zrobienia?
Wszystko zależy od wieku dzieciaka, który będzie się bawił Slimami, oraz od tego, czy planujemy razem z dzieckiem zająć się kreatywnym tworzeniem, czy dziecko będzie bawiło się z nami. Gotową masę warto kupić młodszym dzieciom. Zabawa Slimem ma działanie uspokajające i na pewno zajmie nawet najbardziej żywe dziecko. Jeśli chcemy komuś sprawić prezent – ciekawą propozycją będzie na pewno zestaw, w skład którego wchodzą wszystkie składniki niezbędne do tego, żebyśmy samodzielnie stworzyli swojego gluta. Podczas pierwszej zabawy, możemy nadzorować mieszanie składników i wszelkie twórcze działania patrząc z boku lub aktywnie uczestniczyć w zabawie. Można korzystać w gotowej instrukcji, lub metodą prób i błędów dobierać odpowiednie proporcje składników.

8. Jakie są właściwości naszych Slimów:
– wszystkie slimy które mamy w ofercie to całkowicie polska produkcja;
-slimy wykonane są z bezpiecznych składników;
– glutki przybierają kształt naczynia, w którym się znajdują;
– jeżeli położymy je na biurku – rozlewają się w plamę;
– jeśli uformujemy z nich gumową piłeczkę – odbije się ona od blatu;
– Slimy można rozciągać jak ciasto do pizzy;
– zabawa nimi wycisza;
– możliwość tworzenia różnorodnych Slimów (pod względem koloru, zapachu czy tekstury) – pobudza twórczą kreatywność;
– proces tworzenia rozciągliwej masy uczy odpowiedzialności (przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, sprzątanie);
– nasze produkty są bezpieczne dla dzieci;
– w swoim składzie nie zawierają boraksu ani żadnych substancji toksycznych; i przede wszystkim pozwala puścić wodze fantazji.

 

Tubi Jelly

1. Co to jest Tubi Jelly?
Tubi Jelly to nasza nowa, nietypowa masa plastyczna. Żelowy płyn znajdujący się w podłużnych tubkach z wygodnym aplikatorem po połączeniu z odpowiednim aktywatorem pozwoli stworzyć trójwymiarowe figurki o żelowej konsystencji.

2. Co wyróżnia Tubi Jelly?
To, co nas wyróżnia, to z pewnością DUŻE opakowania z żelowym płynem – aż 150 ml pojemności! W porównaniu do innych żeli dostępnych na rynku, objętość naszych żeli jest ponad dwa razy większa.

3. Czy można pojedynczo dokupić płyny Tubi Jelly, czy są one dostępne tylko w zestawach?
Oprócz gotowych zestawów Tubi Jelly, mamy w sprzedaży pojedyncze tuby z żelowym płynem. Jest on dostępny w 18 różnych kolorach (żółtym, zielonym, niebieskim, czerwonym, różowym, fioletowym, turkusowym, białym, czarnym, brązowym, szarym, świecącym w ciemności, brokatowym złotym, brokatowym srebrnym, brokatowym różowym, brokatowym niebieskim, brokatowym bezbarwnym i brokatowym zielonym).

4. Do czego służy aktywator w zestawach Tubi Jelly?
Nasz aktywator jest podstawą żelkowego zestawu Tubi Jelly. Bez niego wykonanie trójwymiarowych figurek 3D byłoby niemożliwe. Aktywator utwardza żelki.

5. Czy aktywator Tubi Jelly nadaje się tylko do jednorazowego użytkowego ?
Po skończonej zabawie nie musisz wylewać płynu z aktywatorem, ponieważ nadaje się on do wielokrotnego użytku. Po skończonej zabawie przelej aktywator do buteleczki i zakręć. Nie straci swoich właściwości i będziesz mógł go wykorzystać do kolejnej zabawy.

 

Crazy Hel

1. Ile balonów można napełnić za pomocą jednej puszki Crazy Helu?
Dzięki naszemu Crazy Helowi uda Ci się napełnić:
– 10 balonów lateksowych 5 ” ;
– 4 balonów lateksowych 10 ” (częściowo powietrzem)
– 3 balonów lateksowych 12 ” (częściowo powietrzem)
– 1 balon foliowy 19 ”

2. Czy wszystkie balony można napełnić helem?
Oczywiście, że tak. Ale należy przy tym pamiętać, że nie każdy balon wypełniony helem będzie się unosił w powietrzu. Balony lateksowe są lżejsze od balonów foliowych. To ważne. dlaczego? Bo 8 calowy balon lateksowy (jest lekki) już podleci do góry, a 8 calowy balon foliowy (jest cięższy) – będzie miał z tym wielki problem.

3. Czy można napełnić helem dwa razy ten sam balonik?
Balony foliowe (jeśli mają specjalny zawór) mogą być powtórnie napełniane helem.

4. Co ma wpływ na długość utrzymywania się balonów w powietrzu?
Jednym z najważniejszych czynników, jakie mają wpływ na długość utrzymywania się balonów w powietrzu, jest sam rozmiar balonu. Im balon większy, tym dłużej będzie latał.

5. Jakie balony unoszą się najdłużej w powietrzu?
Najdłużej będą latać balony:
– które są napełnione tylko i wyłącznie helem;
– znajdują się w pomieszczeniu, w którym cały czas panuje taka sama temperatura i nie są narażone na czynniki zewnętrzne;
– nie są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych;

6. Dlaczego balon napełniony helem nie lata?
Balony, które napełnione są helem unoszą się w powietrzu dlatego, ponieważ hel jest lżejszy od powietrza. Helu musi być odpowiednio dużo aby unieść balon. Jeżeli balon mieści zbyt mało gazu to nie poleci. Ogromne znaczenie ma również rodzaj tworzywa, z jakiego balon jest wykonany. Lateksowe (gumowe) balony są tańsze, ale mają jedną wadę. Mikropory znajdujące się w nich przepuszczają hel na zewnątrz (czyli nie są w 100 % szczelne). Balony foliowe – są droższe, ale razem z ceną podnosi się ich jakość. Mogą unosić się tydzień, a nawet dłużej. Są jednak droższe. Aby przedłużyć efekt unoszenia się balonu dekoratorzy stosują specjalne żele uszczelniające – tzw. hi-float do balonów z helem. Żele uszczelniają balony, a znajdujący się w nich hel utrzymuje się w balonie zdecydowanie dłużej.

7. Ile będzie unosił się w powietrzu gumowy balon napełniony helem?
Najbardziej popularne balony, to właśnie balony gumowe. Takie balony unoszą się w powietrzu dość krótko (średnio około 4-6 godzin). Jeśli chcesz wydłużyć ten czas, będziesz musiał użyć żelu uszczelniającego.

8. Napompowałem balon i co dalej?
Jeśli Twój balon jest już napompowany, musisz teraz zabezpieczyć znajdujący się w nim hel, przed wydostaniem się na zewnątrz. Jak to zrobić? Nie używaj sznurka, nitki, czy tasiemki, a po prostu zawiąż na jego końcu supełek. To niezawodna i najlepsza metoda.

Bądź na bieżąco

Newsletter

Dołącz do naszego Newslettera
i zdobądź 10% rabatu na najbliższe zakupy!

I confirm that I have read the Regulations of the online store and accept its provisions and that I have read the Privacy Policy of the store

Potwierdzam, że zapoznałem się z Regulaminem sklep internetowego i akceptuję jego postanowienia oraz że zapoznałem się z Polityką prywatności sklepu

 

I confirm that I have read the Regulations of the online store and accept its provisions and that I have read the Privacy Policy of the store