Zabawa na każdą pogodę? Oczywiście bańki mydlane!

Szukasz pomysłu na prostą, niedrogą i absorbującą zabawę dla dzieci, która sprawdzi się o każdej porze roku? Mamy dla Ciebie rozwiązanie – bańki mydlane dla dzieci! Można się nimi bawić w każdym miejscu: w domu, w małym mieszkaniu na podwórku, na placu zabaw. Co więcej, już nawet mały zestaw do baniek mydlanych może sprawić, że staną się polem do eksperymentowania i kreatywnej zabawy, która nie zna granic. Dziś przychodzimy do Ciebie z kilkoma pomysłami na bańki mydlane na każdą pogodę.

Bezpieczeństwo w każdym miejscu

Niestety większości ukochanych zabaw podwórkowych dzieciaków nie da się odtworzyć w domu, kiedy za oknem spadają temperatury i zamiast promieni słońca mamy jesienną pluchę. Taplanie się w basenie, bieganie na trawie, gry z piłką, rysowanie kredami po chodniku czy budowanie zamków z piasku – latem dzieci mają dużo więcej możliwości. Żaden rodzic nie lubi chyba gry w piłkę w salonie, mazania po ścianach czy budowania aquaparku w wannie łazienkowej. Bańki mydlane są z kolei nie tylko wygodne i proste w „obsłudze”, ale też bezpieczne – zarówno dla samych dzieci, jak i mebli w domu. Nawet jeśli płyn do baniek mydlanych przypadkowo wyleje się na podłogę czy kanapę, to jest on na tyle nieszkodliwy, że wyschnie, nie pozostawiając śladów. Trudno wyobrazić sobie bardziej idealną zabawkę.

Dostosuj rodzaj baniek do pogody

Bańki mydlane dla dzieci niejedno mają imię. Niegdyś dzieci musiały się ograniczać do domowego płynu z dodatkiem mydła oraz plastikowej słomki do napojów. Dziś gotowe zestawy do baniek mydlanych dostosowują się przeznaczeniem i wielkością do naszych potrzeb (oraz pogody, panującej za oknem). W czasie jesieni i zimy dzieciaki mogą bawić się bardziej kreatywnie w domu. Zabaw z bańkami dla dzieci jest dużo: od malowania bańkami po robienie szalonych eksperymentów. Z kolei latem, kiedy na dworze jest cieplej, warto postawić na duże bańki mydlane. Tutaj masz do wyboru sznurki do baniek, obręcze do baniek mydlanych, kijki do baniek mydlanych, a nawet gotowe zestawy do baniek mydlanych ze sznurkami, kijkami i obręczami. Takie akcesoria pozwolą maluchom szaleć na podwórku do woli, tworząc naprawdę ogromne bańki (nawet takie, do których będą mogły same wejść!).

Bańki pomagają w rozwoju dziecka

Myślisz, że to niemożliwe? To jednak prawda – bańki mydlane fantastycznie wpływają na szereg kwestii związanych z rozwojem malucha. Przede wszystkim już sam proces wydmuchiwania bańki ćwiczy aparat mowy. Zabawa z bańkami mydlanymi dla dzieci jest znakomitym ćwiczeniem dla wszystkich dzieci, które mają problemy z mówieniem lub dykcją. Dmuchanie baniek uczy prawidłowego, uważnego oddechu, pozwala się zrelaksować (idealne dla małych nerwusów) oraz jest świetną lekcją cierpliwości (szczególnie kiedy zorganizujesz z dziećmi zawody na największą bańkę). To jednak nie wszystko. Bańki mogą być znakomitym pretekstem do rozruszania dziecka. Takie łapanie baniek i bieganie po podwórku poprawiają kondycję i koordynację ruchową, a skoki wzmacniają mięśnie dziecka, dzięki czemu w przyszłości będzie mniej narażone na kontuzje. A przy okazji to dawka świeżego powietrza!

Zabawy dla umysłu

Szereg możliwości na zabawy edukacyjne, jakie dają bańki mydlane dla dzieci, sprawia, że są jednym z najprostszych sposobów na naukę niektórych zjawisk przyrodniczych. Dzięki bańkom możesz wytłumaczyć dziecku, czym jest grawitacja, dlaczego bańki lecą do góry, czy dlaczego mienią się na różne kolory. Co więcej, za pomocą baniek możecie przeprowadzić również wspólnie szereg domowych eksperymentów: budowanie wież z baniek, tworzenie baniek w bańkach, a nawet wytwarzanie bańkowej piany. Wiele kreatywnych zabaw z bańkami możesz bez problemu przenieść na dwór. Na zewnątrz szczególnie dobrze sprawdzi się, chociażby malowanie bańkami. Potrzebne będą Wam: kilka miseczek z płynem do baniek mydlanych, farby w rożnych kolorach oraz biały karton. Mieszając farbę z płynem, a następnie tworząc kolorowe bańki, na powierzchni kartonu „namalujecie” zachwycające obrazy. Taką techniką Twoje dziecko na pewno jeszcze nie tworzyło!

Nie mamy wątpliwości, że bańki mydlane to zabawa na absolutnie każdą pogodę i w absolutnie każdym miejscu. Wystarczy Wasza kreatywność, chęci oraz kilka akcesoriów, a możecie zorganizować doskonałą zabawę z bańkami zarówno na przydomowym podwórku latem, jak i w małym mieszkaniu w czasie szalejącej zimy. Świetnie spędzony czas oraz jednocześnie nauka czegoś nowego. Czego chcieć więcej?