TUBAN partnerem premiery filmu “Film dla kosmitów”.

tuban partnerem filmu

… Jeremi zamiast oglądania wspólnie z tatą startu rakiety w kosmos zostaje wysłany na wakacje do swojego dziadka, który mieszka na wsi. Tam, początkowo zrozpaczony chłopiec, zamyka się w domku na drzewie i nie robi nic, poza przeglądaniem internetu. Żeby odciągnąć chłopca od ekranu, ojciec przygotowuje dla niego specjalne zadanie. Pewnego poranka Jeremi dostaje tajemniczą przesyłkę…

Tak zaczyna się historia filmu „Film dla kosmitów”, który już 5 kwietnia trafi do kin w całej Polsce. Jego dystrybutorem jest TVP. Film jest nie tylko dla kosmitów, ale będzie miał z kosmosem dużo wspólnego. Tak samo, jak z ideą odciągania dzieci od ekranu telefonu czy komputera. Przesłanie płynące z filmu jest bliskie i nam, dlatego z chęcią zgodziliśmy się zostać partnerem premiery „Filmu dla kosmitów”.

O czym będzie film?

Czternastoletni Jeremi jest Youtuberem. Jego ojciec jest pracownikiem agencji kosmicznej i obiecał pokazać mu start prawdziwej rakiety, ale w ostatniej chwili plany się zmieniły, wyjazd został odwołany. Zamiast tego Jeremi zostaje wysłany do swojego dziadka, który mieszka na wsi. Żeby odciągnąć chłopca od internetu, ojciec przygotowuje dla niego specjalne zadanie. Pewnego poranka Jeremi dostaje tajemniczą przesyłkę, w której znajduje się robot przekazujący mu zadania do wykonania – musi przygotować filmowy list do kosmitów, który pomoże uratować Świat. Początkowo niezadowolony Jeremi, stopniowo zaczyna nawiązywać przyjaźnie z miejscowymi dziećmi, które pomogą mu zrealizować film.

 

 

Dlaczego akurat ten film?

Ponieważ doskonale odzwierciedla nasze przekonania o znaczeniu edukacji poza cyfrowym światem. Uwydatnia, jak ważne jest zachęcanie dzieci do budowania relacji i odkrywania świata za pomocą własnych doświadczeń. Pragniemy promować ideę, że dzieciństwo to czas dla genialnych odkryć, a kontakt z przyrodą i rozwijanie pasji są kluczowe. Dzieci nie potrzebują do tego ekranu telefonu czy komputera. Wystarczy pomysł i kreatywność.

Mamy okazję uczestniczyć w tym procesie tworząc zabawki, które odciągają od ekranu, zachęcają do eksperymentowania i pozwalają uczyć się poprzez zabawę. Są zarówno doskonałą zabawką DIY, jak i inspiracją do obserwacji i tworzenia. Odpowiednio dobrane wspierają rozwój dzieci, mogą być stosowane m.in. w leczeniu wybiórczości pokarmowej, pomagają rozwijać motorykę małą i świetnie nadają się do zabaw sensorycznych.

 

 

 

Zapraszamy do świata, gdzie TUBAN i „Film dla kosmitów” łączą siły, by promować dzieciństwo w realu.
Zachęcamy do obejrzenia zwiastuna:

https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/Film+dla+kosmit%C3%B3w+Zwiastun+nr+1-68398