Jakie zabawki plastyczne wybrać dla 5-latka?

Maluchowi znudziły się tradycyjne kredki, farbki i plastelina? Nic dziwnego – pięciolatek potrzebuje ciągłego zmieniania znanych sposobów na zabawę. Warto więc do jego plastycznych zajęć co jakiś czas wprowadzać coś nowego. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę zabaw plastycznych, które pokocha każdy 5-latek! Doskonale pobudzają kreatywność, uczą koordynacji ruchowej, a przy tym się nie nudzą!

 

Żelowe figurki – zestawy Tubi Jelly

Tubi Jelly to fantastyczna i całkowicie bezpieczna alternatywa dla klasycznej masy solnej, modeliny lub plasteliny. To nic innego jak innowacyjna masa plastyczna, która w połączeniu ze specjalnym aktywatorem sprawia, że wraz z maluchem możecie wyczarować trójwymiarowe, żelowe figurki. Gotowy płyn żelowy można nakładać warstwami, co sprawia, że uzyskujemy atrakcyjny dla dzieci efekt 3D. Stworzona w ten sposób figurka jest niezwykle trwała i bardzo przyjemna w dotyku. To, co wyróżnia Tubi Jelly, to naprawdę bogata paleta kolorów (aż 18 kolorów, w tym neonowe, świecące w ciemności oraz brokatowe). Dziecko ma więc szansę na kreatywnie podejście do tematu. Tubi Jelly kupuje się w gotowych zestawach, do których dołączone są szablony ze wzorami do przygotowania. Możecie więc stworzyć z dzieckiem dzięki zestawowi Tubi Jelly lamę czy potworki. Z zestawem żelowych płynów wykonacie cyferki – dziecko będzie łatwo i przyjemnie wprowadzone w świat liczenia! Jeśli szukasz gotowego pomysłu dla chłopca, postaw na zestaw Tubi Jelly piraci. Dziewczynki z kolei z pewnością zakochają się w uroczej syrence.

Zestaw Tubicoolki

Równie ciekawą alternatywą dla klasycznych mas do lepienia są Tubicoolki. Co kryje się za tą nazwą? Tubicoolki to po prostu kolorowe kuleczki, które są ze sobą połączone za pomocą bezpiecznego dla maluchów niewysychającego kleju. Dzięki temu bardzo łatwo się ze sobą łączą, jednocześnie nie przyklejając do rąk (to sprawia, że zabawa Tubicoolkami jest bardzo higieniczna i czysta). Taka gotowa masa jest szalenie plastyczna i pozwala na swobodne modelowanie i nadawanie jej szalonych kształtów bez użycia siły (jak w przypadku modeliny) czy ciepła (jak w przypadku plasteliny). Dzieciaki mogą tworzyć z Tubicoolek naprawdę zwariowane kształty w przeróżnych kolorach: odbijające się piłeczki, figurki z ulubionych bajek, zwierzątka, a nawet literki czy cyferki (dzięki czemu zabawa może stać się wspaniałym sposobem na wprowadzanie malucha w świat liczenia i pisania). Rozwijają zdolności manualne, motoryczne oraz kształtują wyobraźnię. Gotowe zestawy Tubicoolek kupisz w przeróżnych, bardzo intensywnych kolorach, zarówno w litrowych kubkach, jak i malutkich piłeczkach. Z kolei zestaw Tubicoolki Surprise Display to 12 kolorowych piłeczek, które będą doskonałym pomysłem na plastyczny prezent dla każdego pięciolatka!

Zestaw slime

Klasyczne zestawy slime kochają chyba wszystkie dzieci – zarówno te większe, jak i nieco mniejsze. Slime (często nazywany potocznie po prostu „glutkiem”) jest niezwykle plastyczną masą, z której można wyczarować naprawdę wymyślne kształty. W skład takiego zestawu wchodzi bezzapachowy aktywator do slime, klej PVA oraz fantastyczne barwniki i dekoracje: brokaty, kolorowe kulki, kamyczki czy tęczowe płatki. Dzięki temu każda zabawa będzie zupełnie inna, więc absolutnie się nie nudzi! Ogromnym plusem slime’a jest jego bezpieczeństwo – wszystkie składniki są dokładnie przebadane, więc nie zagrażają zdrowiu i mogą być używane nawet przez pięciolatków. Jeśli chcesz jeszcze bardziej uatrakcyjnić dziecku zabawę ze slimami, wybierz gotowy zestaw do robienia slimów DIY SUPER SLIME – GLOW IN THE DARK, zestaw DIY Super Slime pachnący arbuzem czy truskawką lub Super Slime Night Sky, który pozwoli Wam stworzyć prawdziwe, gwieździste niebo. Gwarantujemy, że w raz wypróbowanym glutku nie sposób się nie zakochać!

Sztuczny śnieg dla dzieci

Zabawa śniegiem w środku lata czy wiosną? Ze sztucznym śniegiem dla dzieci to możliwe! Zestawy z bardzo specyficzną plastyczną masą, są dobrym sposobem nie tylko na dekorację zimowej półki w dziecięcym pokoju, ale też ciekawą zabawę w domu, szkole lub przedszkolu. Sztuczny śnieg ma formę proszku, który po zmieszaniu z wodą natychmiast magicznie przemienia się w masę, do złudzenia przypominającą prawdziwy śnieg. Sztuczny, ciepły bałwan? Bitwa na śnieżki? Dekoracyjne gwiazdki? Nie ma problemu! Zabawa z taką masą plastyczną to nie tylko znakomita rozrywka, ale też kreatywny sposób na dekorację domu. Stwórzcie wspólnie za pomocą sztucznego śniegu bożonarodzeniowy stroik zimowy lub dodajcie do masy nieco farby, lub brokatu, tworząc coś zupełnie nowego.

Lepienie figurek czy zabawek z plastycznej masy nie musi kończyć się na plastelinie. Dziś możliwości jest znacznie więcej! Slime, sztuczny śnieg, Tubicoolki czy Tubi Jelly to ciekawa alternatywa – w dodatku całkowicie bezpieczna dla 5-letnich dzieci! Pozwól maluchowi wyżyć się kreatywnie i spędźcie razem fantastyczny czas.