Bańki jak z bajki, czyli o tym jak opanować sztukę robienia imponujących baniek mydlanych.

 

 

Czy jest ktoś, kto nie wie co to są bańki mydlane?! To pytanie raczej retoryczne. Każdy chyba je widział, a większość miała okazję choć raz w życiu tworzyć je samemu. Zabawa bańkami daje dużo radości i jest kochana przez dzieci. A ponieważ pozytywnie wpływa na ich rozwój, pomagając na przykład rozwijać im motorykę dużą, to warto jak najczęściej dawać dzieciom na nią okazję.

Lato bez baniek jest jak tort bez kremu…

Puszczanie baniek mydlanych nieodparcie kojarzy się z latem. Mieniące się tęczowymi barwami bąbelki stanowią nieodłączny element rodzinnego grilla, przyjęcia w ogrodzie czy też nadmorskiego spaceru. Nie zawsze jednak wychodzą tak duże, imponujące i trwałe jak byśmy chcieli. Dlaczego? I co zrobić, żeby wychodziły? Opowiemy o tym w tym artykule.

Sekret tkwi w PŁYNIE DO BANIEK MYDLANYCH!

Na wielkość i trwałość baniek mydlanych największy wpływ ma jakość używanego płynu. Warto wybierać taki, który dzięki starannie dobranym składnikom, zagwarantuje „bańkowy” sukces, a jednocześnie będzie w pełni bezpieczny. PŁYN DO DUŻYCH BANIEK MYDLANYCH TUBAN, który dostępny jest w mniejszych i większych pojemnościach, a nawet pod postacią KONCENTRATU, spełnia normy bezpieczeństwa zabawek, jest produkowany w Polsce, a jego skuteczność doceniona została przez dzieci, a także przez dorosłych profesjonalnie zajmujących się bańkowymi pokazami. Każdy, kto choć raz miał okazję tworzyć  bańki z użyciem płynu marki TUBAN, wie jakich cudeniek może się spodziewać.

Pamiętać należy jednak, że do pełni sukcesu potrzebne są jeszcze sprzyjające warunki. O nich właśnie piszemy w dalszej części artykułu!

Ważny czynnik – WILGOTNOŚĆ POWIETRZA.

Nawet najwyższej jakości płyn nie zadziała odpowiednio, jeśli na zewnątrz będą panować mało sprzyjające warunki atmosferyczne. Jednym z najistotniejszych czynników mających wpływ na tworzenie baniek o imponujących rozmiarach jest wilgotność powietrza – powyżej 40%. Bańki mydlane pięknie wyglądają w słońcu, jednak same nie darzą go „sympatią”. Pełne słońce powoduje, że tęczowe bąbelki szybko pękają lub zupełnie nie pozwalają się tworzyć. Najlepiej zatem podejmować się ich tworzenia rankiem, wieczorem lub po deszczu, czyli wtedy gdy wilgotność powietrza jest najwyższa. A gdy chce się je puszczać w pomieszczeniu, polecamy nieco zwilżyć w nim powietrze, za pomocą, na przykład, zwykłego spryskiwacza.

PIANA? Dla baniek lepiej, żeby była zebrana.

Faktem jest, że podczas robienia baniek mydlanych bardzo często powstaje duża ilość piany. Wydawać by się mogło, że piana ta nie szkodzi, albo wręcz pomaga w robieniu baniek. Sama jest przecież złożona z mikroskopijnych banieczek mydlanych. Nic bardziej mylnego. Piana przeszkadza w tworzeniu baniek, a czasem wręcz uniemożliwia je. Warto więc za każdym razem, gdy pojawi się w pojemniku z płynem, zebrać ją delikatnie, albo poczekać z puszczaniem do momentu, aż sama zniknie.

AKCESORIA na każdą okazję.

Do tworzenia dużych baniek mydlanych potrzebne są odpowiednie AKCESORIA. W naszym sklepie każdy amator bańkowego show znajdzie wszystko to, co potrzebne jest do wykonania nawet najbardziej wykwintnej bańkowej sztuczki.  Miłośnicy malutkich lub nieco większych banieczek znajdą tu mniejsze OBRĘCZE I OBRĘCZE MOTYLKI. Marzący o zaskoczeniu kolegów bańkowymi umiejętnościami będą mogli zaopatrzyć się w SZNURKI wielkości 45 cm lub  SZNURKI PRO CHMURA i SZNURKI OKULARY dedykowane również do użytku profesjonalnego. Dla ANIMATORÓW mamy też zestawy służące do ZAMYKANIA W BAŃCE MYDLANEJ. Z tymi akcesoriami tworzenie imponujących baniek mydlanych będzie dziecinnie prostym zadaniem.

W doborze odpowiednich akcesoriów do puszczania baniek mydlanych pomoże Wam ten film:

 

 

W CO SIĘ BAWIĆ BAŃKAMI, czyli kilka pomysłów na zabawy z wykorzystaniem płynu i akcesoriów do baniek mydlanych.

1.Wyścigi baniek mydlanych.

Bańkowy wyścig to jeden z najprostszych sposobów na zabawę z bańkami dla dwójki i więcej dzieciaków. Potrzebne do niej będą:

PŁYN DO DUŻYCH BANIEK MYDLANYCH 400 ML (dla każdego uczestnika zabawy)

– sznurek do wyznaczenia mety

– dobry humor.

Dzieci ustawiają się obok siebie, a każdy z nich wydmuchuje po kilka baniek. Następnie każdy wybiera jedną bańkę i tę, za pomocą dmuchania, musi jak najszybciej dostarczyć na metę. Wygrywa ten, kogo bańka pierwsza przekroczy linię mety.

Ta zabawa nie tylko daje dużo frajdy, ale też uczy zdrowej rywalizacji i cierpliwości. Warto wykorzystać ją na przykład w przedszkolu, bo jest idealna nawet dla trzyletnich lub czteroletnich maluchów.

2.Taniec w rytm baniek.

Rozbijanie baniek to świetna zabawa ruchowa, która potrafi wymęczyć nawet najbardziej „energetycznego” malucha. Polega ona na tym, że jedna osoba (najlepiej dorosły) robi bańki mydlane, a dzieci, w rytm muzyki, mają za zadanie je rozbijać. Wygrywa to dziecko, które rozbije najwięcej baniek.

Do tej gry idealnie sprawdzają się zarówno te klasyczne – małe, jak i duże bańki mydlane (przygotowane za pomocą na przykład OBRĘCZY DO BANIEK MYDLANYCH). Warto pamiętać, że im większe bańki, tym większa frajda z ich rozbijania!

3.Im większa, tym lepsza.

Do tej zabawy najlepiej wykorzystać PŁYN DO DUŻYCH BANIEK MYDLANYCH 400 ML;
MAŁE BAŃKI TUBAN 60 ML
 (dla mniejszych dzieci) albo OBRĘCZ DO BANIEK MYDLANYCH (propozycja dla nieco starszych dzieci).

Zadaniem dzieci jest wydmuchanie jak największej bańki mydlanej. Podczas tej zabawy maluchy uczą się  zdrowej rywalizacji, ale też kontrolować swoje dmuchnięcia tak, aby powstała jak największa bańka. To znakomita gimnastyka dla aparatu mowy. Świetnie wpływa ona na poprawę dykcji i płynniejsze mówienie.

4.Zamykanie w bańce mydlanej.

Ta zabawa to HIT dziecięcych spotkań, bali i festynów. Potrzebna jest do niej ZAMYKANIE W BAŃCE MYDLANEJ – WERSJA MOBILNA oraz płyn do baniek mydlanych.  Za pomocą ZESTAWU przygotujesz duże bańki, które pomieszczą w środku dzieciaki!

Jak się przygotować? Ułóż dołączoną podstawkę na płaskim podłożu i napełnij ją płynem o dużych baniek mydlanych. Następnie umieść obręcz w płynie, ustaw malucha w środku obręczy i… zacznij zabawę.

Sprawdź czy cała obręcz jest mokra od płynu, jeśli tak – powoli podnoś obręcz do góry.

Gwarantujemy, że kolejka chętnych do zamknięcia się w bańce dzieci nie będzie nigdy się kończyć.

Kilka praktycznych uwag:

– pamiętaj, aby zestaw ulokować, w bezwietrznym pomieszczeniu – najmniejszy podmuch wiatru rozbije naszą bańkę

– zadbaj o dużą wilgotność powietrza – ustaw nawilżacz lub spryskaj wodą

– zbieraj nadmiar piany z rynienki

Udanej zabawy!

Wszystkie artykuły dostępne są w naszym sklepie na www.tuban.pl