Zabawy na piknik rodzinny. Jakie wybrać?

zabawy na piknik

Jakie zabawy wybrać na piknik rodzinny? Koniec wiosny i początek lata to idealny czas na organizację pikników – sprzyja temu coraz cieplejsza pogoda i liczne okazje, jak na przykład Dzień Dziecka, zakończenie roku czy pierwszy dzień lata. Rodzinny festyn to też doskonały sposób integracji społeczności oraz promocji aktywności sportowej. Jak zorganizować taki piknik, aby świetnie bawiły się na nim dzieci i dorośli?

Warto określić najpierw, w jakim wieku będą jego uczestnicy, ilu ich będzie oraz to, jaką przestrzeń mamy do dyspozycji. Dobrze też przygotować plan B, gdy pogoda spłata nam figla i trzeba będzie przenieść imprezę z zewnątrz do sal lub pod zadaszenie. Aby wydarzenie było udane i pełne radości, warto zadbać o różnorodne atrakcje dla dzieci. Chcielibyśmy zaproponować kilka uniwersalnych zabaw, które można łatwo animować i będą atrakcyjne i dla maluchów, i dla starszaków.

 

Oto kilka propozycji zabaw na piknik i atrakcji, które sprawią, że rodzinny festyn będzie niezapomniany.

Zabawy na piknik z bańkami mydlanymi

zabawy na piknik

Bańkowe zabawy oprócz tego, że przynoszą wiele radości, są doskonałym zajęciem ćwiczącym u dzieci motorykę dużą i tor oddechowy. Nie są kosztowne i trudne.  Wymagają jedynie wyposażenia się w dużą ilość płynu do baniek, bo w całej sztuce puszczania baniek najważniejszym składnikiem jest płyn. Od niego zależy zarówno jakość, trwałość jak i wielkość wykonanych baniek. Produkcję naszego płynu od lat opieramy na unikatowej recepturze, która w połączeniu z akcesoriami do robienia baniek  marki TUBAN pozwala tworzyć niesamowite bańkowe arcydzieła. Duża liczba dzieci wymaga dużej ilości płynu. W naszej ofercie znajdziecie 5 litrowe pojemniki płynu Big Bubbles, z którego bańki zawsze się udają!

Bańkowy freestyle

To najmniej angażująca opiekunów zabawa, bo wystarczy dać dzieciom odpowiednie narzędzia i płyn. Bańki wyczarują sobie same! W naszej ofercie znajdziecie akcesoria sznurkowe w różnych rozmiarach. Z najmniejszą obręczą poradzą sobie bez trudu nawet maluchy. Dla starszych dzieci polecamy akcesoria sznurkowe, z których wyczarują ogromne bańki i bankowe tunele.

zabawy na piknik

Bańkowy wyścig

Dzieci ustawiają się obok siebie i robią kilka baniek za pomocą patyczków z kółkiem. Następnie, dmuchając, muszą dostarczyć je na linię mety (można ją wyznaczyć za pomocą sznurka lub kredy). Czyja bańka dotrze pierwsza (lub nie pęknie) – wygrywa. Taka zabawa doskonale rozładowuje emocje i ćwiczy tor oddechowy. Do tej zabawy będzie potrzebowali płynu i patyczków z kółkiem, dla większej grupy dzieci polecamy zakup płynu w displayu, w którym znajdziecie 12 sztuk buteleczek z płynem Big Bubbles.

zabawy na piknik

Najwolniejsza bańka

Jeśli mowa o ćwiczeniu aparatu mowy, zawody na najdłuższe robienie jednej bańki nie mają sobie równych. Na czym polega ta zabawa? Dzieci lub dzieci i dorośli na znak START zaczynają dmuchać. Grę wygrywa ten, komu uda się robić bańkę najdłużej. To doskonały sposób na naukę kontrolowania oddechu i rozluźnienia mięśni twarzy. Żeby uatrakcyjnić tę zabawę, możesz mierzyć czas powstawania jednej bańki i zapisywać rekordy!

Muzyczne bańki

Rozbijanie baniek to fantastyczna zabawa ruchowa, która potrafi wymęczyć nawet najbardziej energicznego malucha. Na czym polega? Jedna osoba (najlepiej dorosły) robi bańki mydlane, a dzieci rozbijają je w rytm muzyki. Starajcie się, aby bańki dolatywały wysoko, by dzieci mogły do nich podskakiwać. Do tej zabawy idealnie sprawdzają się zarówno małe, jak i duże bańki mydlane (można je przygotować za pomocą dostępnych u nas obręczy). Im większe bańki, tym większa frajda z ich rozbijania! Zabawa wspaniale rozwija słuch oraz poczucie rytmu, a samodzielne korzystanie z obręczy do baniek mydlanych wspomaga rozwój koordynacji ruchowej. Do tej zabawy potrzebne Wam będą większe ilości płynu 5 Litrów Big Bubbles oraz sznurkowe akcesoria. Do puszczania wielkiej chmury baniek najlepiej sprawdzi się akcesorium PRO CHMURA.

Zamykanie w bańce

Uwaga! Ta zabawa wymaga pomocy dorosłych! Będzie Ci do niej potrzebny nasz dedykowany Zestaw do zamykania w bańce mydlanej. Z jego pomocą przygotujesz duże bańki, które pomieszczą w środku dzieciaki! Jak się przygotować? Ułóż dołączoną podstawkę na płaskim podłożu i napełnij ją płynem do dużych baniek mydlanych. Następnie umieść obręcz w płynie, ustaw malucha w środku obręczy i… unieś ją w górę! Ta zabawa jest doskonałą alternatywą dla zabawy bańkami na świeżym powietrzu. Jeśli więc pogoda Wam nie dopisze, zamykanie w bańce doskonale sprawdzi się wewnątrz pomieszczenia (nie będzie podmuchów wiatru, które mogą utrudniać zamykanie w bańce). Pamiętajcie tylko o zabezpieczeniu podłogi – może stać się śliska od płynu.

Bańkowe sztuczki

Jeśli chcecie oczarować dzieci bańkowym pokazem, możecie z akcesoriami zestawu Bubble Tricks stać się bańkowym sztukmistrzem! Z zestawem można wykonać bardzo efektowne sztuczki: sześcienną bańkę, kulę disco lub bańkową karuzelę. Jak to zrobić? Szczegółowe opisy znajdziecie w instrukcji produktu wraz z kodami QR do filmów. Zanim zaczniecie pokaz na pikniku, polecamy poćwiczyć. Nie wszystkie sztuczki są łatwe i udadzą się od razu.

Zabawy na piknik z kredą

Oferowana przez nas Neo Kreda to coś, co zachwycie starsze dzieci. Jest doskonałym narzędziem do tego, by dać upust swej artystycznej twórczości. Najprostszym sposobem na zabawę z jej udziałem będzie wyznaczenie dzieciom kawałka powierzchni (którą można zmyć), by narysowały, co tylko zechcą – niech zamienią się w streetartowców! Tylko pamiętajcie, by malunki uwiecznić na zdjęciach, bo zmyją się z kolejnym deszczem.

Neo Kredy można użyć do klasycznej gry w klasy, podchodów, wyznaczania linii zawodów (ta kredą możemy malować nawet po trawie!), pola do zabawy i mety. Na piknik z udziałem dzieci jest wręcz niezbędna!

Strefa warsztatowa

Strefa warsztatowa wymaga od opiekunów nieco większego zaangażowania. Trzeba bardziej panować nad przebiegiem zabawy, instruować dzieci, a w razie konieczności – pomagać. W zależności od ilości dzieci i skomplikowania prac warsztatowych, powinna być odpowiednia ilość animatorów. Dobór materiałów do strefy warsztatowej zależy od wieku. Dla najmłodszych maluchów polecamy piaski. Znajdziecie u nas Piasek dynamiczny oraz Fluffy Sand. Z obu piasków można budować, lepić i bawić się foremkami. Polecamy wyznaczyć przestrzeń do tej zabawy, a piasek umieścić w płytkich pojemnikach.

Jakie zabawy na piknik wybrać dla nieco starszych dzieci? Na pewno sprawdzi się strefa warsztatowa Tubi Jelly, w której będą mogły zrobić swoje figurki 3D. Do organizowania zajęć będą potrzebne: jeden lub kilka wybranych zestawów TUBI JELLY – w zależności od ilości dzieci. Tubka ma dużą pojemność 150 ml, i wystarcza na wykonanie wielu żelek. W każdym zestawie znajdują się różne kolory żeli i szablony tematyczne. Zabawa polega na malowaniu żelami na szablonach i utrwalaniu malunków w aktywatorze (aby figurka stwardniała, potrzebuje około 15 minut). Na koniec dzieci mogą umieścić swoje dzieła w akwarium z kryształami wodnymi.

Rodzinny festyn w szkole lub przedszkolu to wspaniała okazja do wspólnej zabawy i integracji. Korzystając z naszych pomysłów na zabawy na piknik możesz znacznie uatrakcyjnić wspólny czas. Klucz do sukcesu leży w różnorodności atrakcji, które powinny być dostosowane do różnych grup wiekowych i zainteresowań uczestników. Pamiętajcie, aby zadbać o bezpieczeństwo i komfort wszystkich gości, a z pewnością festyn stanie się coroczną tradycją, na którą wszyscy będą czekać z niecierpliwością.

Zabawki TUBAN są przebadane i bezpieczne dla dzieci, wolne od mikroplastiku. Otrzymują nagrody i wyróżnienia na polskich i zagranicznych targach.