Zabawy dla dzieci na dworze

Do końca lata coraz bliżej, warto więc najlepiej wykorzystać ten czas. Kiedy dni są jeszcze długie i ciepłe powinniśmy zachęcać dzieci do zabaw na świeżym powietrzu. Rodzice jednak wiedzą, że mimo pięknej pogody nie zawsze łatwo jest nakłonić pociechy do wyjścia z domu. Jak temu zaradzić? Oczywiście proponować im ciekawe zabawy. Oto kilka przykładów, które sprawdzą się nie tylko na podwórku, ale także podczas wakacyjnego wyjazdu!

Piasek nie tylko w piaskownicy – zabawy dla dzieci

W pobliżu waszego domu nie ma piaskownicy, a Ty chcesz zapewnić dziecku twórcze zajęcie? Jeśli tak — mamy dla Ciebie ciekawą propozycję: piasek Dynamiczny Tuban, który świetnie nadaje się do zabawy zarówno w domu, jak i na dworze. Jak właściwie działa piasek dynamiczny? To rodzaj masy plastycznej o drobnej, ziarnistej konsystencji. Drobinki piasku przyciągają się do siebie, dzięki czemu piasek dynamiczny nie twardnieje, nie wysycha, nie rozsypuje się i nie brudzi dziecięcych dłoni. Pozwala to na tworzenie wspaniałych kształtów: zamków, zwierzątek czy literek. Ugniatanie piasku doskonale wpływa na rozwój motoryki małej, więc podczas zabawy łączymy przyjemne z pożytecznym. Dzięki dostępnym zestawom z piaskiem dynamicznym Twoje dziecko już nigdy nie zatęskni za piaskownicą, a zamek z piasku będzie mogło ulepić, nawet jeśli zamiast nad morze wybierzecie się na wakacje w góry!

Co można robić na dworze? Własny ogródek!

Obcowanie z przyrodą dla dzieci jest niezwykle ważną częścią dorastania. Wycisza i pozwala odnajdywać radość w prostych czynnościach. Dlatego przydomowy ogródek jest doskonałym miejscem zabaw. Warto wyznaczyć dziecku niewielki skrawek, na którym będzie mogło sadzić, podlewać i w końcu zbierać proste w uprawie rośliny. Mogą to być kolorowe kwiaty, z których potem stworzycie piękne bukiety, pachnąca mięta, którą dodacie do lemoniad czy borówki, które przydadzą się do samodzielnie przygotowanych babeczek. W ten sposób dziecko będzie mogło wziąć na siebie za coś odpowiedzialność, a także dosłownie cieszyć się z owoców swojej pracy. Dobrym pomysłem jest także wspólne posianie łąki kwietnej np. na na nieużytku. Później będziecie mogli obserwować, jak kwiaty rosną, aż w końcu będziecie mogli podziwiać Wasz malutki, własnoręcznie stworzony ekosystem. Warto postawić także poidełko dla pszczół oraz domek dla pożytecznych owadów.

Zajęcia wakacyjne dla dzieci — galeria sztuki

Twoje dziecko uwielbia malować i mogłoby spędzać całe dnie nad tworzeniem nowych dzieł? A może wręcz przeciwnie, trudno zachęcić go do prac manualnych? W obu tych przypadkach warto wypróbować Neonowe kredy w sprayu. To świetna alternatywa dla klasycznej kredy, która jest nieodłącznym elementem wielu zabaw, ale mogła już się nieco znudzić. Pozwala na stworzenie niesamowitych, ale co ważne, łatwo zmywalnych arcydzieł. Kreda w sprayu nadaje się nie tylko do malowania na asfalcie, ale także szkle czy drewnie. I kto powiedział, że zabawy dla dzieci w plenerze nie mogą być twórcze?

Piknik pełen smakołyków – pomysł na wakacje

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie smakuje najlepiej na świeżym powietrzu. Dlatego, póki pogoda jeszcze na to pozwala, warto przygotować kosz pełen pyszności i ruszyć do parku, lasu czy nad wodę. Takie przedsięwzięcie cieszy podwójnie, ponieważ zabawa rozpoczyna się już na etapie przygotowań. Warto zachęcić dzieci, by towarzyszyły nam w kuchni, wykonywały proste czynności, wybierały samodzielnie przekąski. Na miejscu pozostanie już tylko radość ze wspólnego posiłku i oczywiście wspólnych zabaw. Warto na taką okazję przygotować także gry planszowe, czy ulubione zabawki. Jeśli piknik odbywa się na plaży, zabierzcie ze sobą grabki i łopatkę, a w wietrzny dzień koniecznie wypróbujcie puszczanie latawców.

Bańki mydlane – najlepsza zabawa dla dzieci na dworze

Wśród letnich propozycji nie mogło zabraknąć klasyka, jakim są bańki mydlane. Zna je chyba każdy i też każdy lubi, niezależnie od tego, czy to dziecko, czy dorosły. Letnia pora to doskonały czas właśnie na puszczanie baniek mydlanych, które można zabrać ze sobą zarówno do ogrodu czy na podwórko, jak i piknik, spacer czy do parku. Wszędzie tam mogą towarzyszyć wam błyszczące od kolorów kule mydlanych baniek. Zamiast tych klasycznych, małych, zdecydujcie się może na duże bańki mydlane, do których specjalne akcesoria znajdziecie w naszym sklepie. Ich puszczanie wymaga tylko trochę chęci, treningu i umiejętności manualnych, a efekt jest po zachwycający.

Mamy nadzieję, że ten wpis sprawi, że lista waszych ulubionych wakacyjnych zabaw nieco się powiększy. Warto wracać do nich nie tylko w letnie miesiące!