Zabawy, które przeniosą dziecko w magiczny świat wyobraźni!

Dzieciństwo to czas, w którym nasza wyobraźnia rozwija się najsilniej. Niestety, w czasach internetu i dostępu do smartfonów, gier czy bajek, wyobraźnia dzieci się nie rozwija tak silnie, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Warto zagospodarować więc dziecku czas na całkowite zatracenie się w świecie jego własnej wyobraźni! Przychodzimy do Was z zabawami, które pobudzają kreatywność i pomogą maluchom przenieść się do innego, niekiedy magicznego świata!

 

Świat syrenek i jednorożców

Zacznijmy od gotowych zestawów, które nie wymagają od nas wielu przygotowań, a dają dzieciom frajdę na wiele długich godzin. Do takiej zabawy możecie wykorzystać np. gotowe zestawy żelkowej masy Tubi Jelly. Tubi Jelly to coś w rodzaju trójwymiarowych pisaków, za pomocą których można malować dowolne kształty w wybranych kolorach. Po włożeniu ich do specjalnego aktywatora, narysowane formy zaczynają nabierać realnych kształtów. Z pomocą zestawów Tubi Jelly dzieci mogą przenieść się do fantastycznych krain i własnoręcznie wyczarować żelkowo-brokatowe syrenki czy jednorożce. Zestawy zawierają po kilka różnych kolorów, dużo baśniowych szablonów oraz wszystkie dodatki niezbędne do zabawy. Kolorowe pisaki można także dokupować oddzielnie.

Podwodne krainy

Jeśli z kolei Twoje dziecko nie przepada za jednorożcami czy syrenkami, być może przypadnie mu do gustu zestaw o zupełnie odmiennej tematyce. Dzięki zestawowi POTWORKI stworzy własne zabawne, jednookie i pięcionożne stworki, a z zestawem PIRACI przeniesie się do fascynującej krainy pełnej morskich klimatów. Żelki wykonane za pomocą zestawów Tubi Jelly są bardzo kolorowe, elastyczne, miłe w dotyku i bezpieczne dla dzieci. Twórcza zabawa oraz ćwiczenie wyobraźni gwarantowane! Tuban wprowadził na sezon zimowy także limitowaną serię zimową, zawierającą pachnące żele i sztuczny śnieg do samodzielnego przygotowania w domu. Ten zestaw rewelacyjnie nadaje się na prezent dla kreatywnego młodego człowieka.

Zima w słoiku, czyli sztuczny śnieg

Nie da się ukryć, że od kilku lat zima nas nie rozpieszcza. Nawet w grudniu czy styczniu na próżno szukać śniegu, który mógłby zagwarantować białe szaleństwo na sankach, lepienie bałwana czy urządzanie bitwy na śnieżki. A co, gdyby ten śnieg stworzyć samemu? Ze sztucznym śniegiem do zabawy możecie urządzić z dziećmi w domu śnieżną zabawę bez względu na warunki pogodowe. Co więcej – sztuczny śnieg dla dzieci daje Wam możliwość ulepienia domowego bałwana w środku lata! Aby jeszcze bardziej rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, możecie dorzucić do sztucznego śniegu elementy dekoracyjne – gwiazdki, błyszczące cekiny czy brokat.

Duże bańki mydlane

Znudziła Wam się zabawa tradycyjnymi bańkami mydlanymi? Czas na duże bańki mydlane! Dzięki gotowym sznurkom i kijkom do baniek mydlanych, oraz obręczom możesz zagwarantować dzieciom prawdziwą wyprawę w bańkową krainę. Robienie baniek o bardzo dużej średnicy pozwoli Ci tworzenie magicznych tuneli, do których dzieci mogą nawet wejść. Duże bańki mydlane ubarwią każdą dziecięcą imprezę i przeniosą maluchy w magiczny świat fantazji oraz wiecznej zabawy.

TubiCoolki

TubiCoolki to kolejna propozycja, który pobudzi wyobraźnię dzieci i zajmie je na wiele godzin bez olbrzymich przygotowań ze strony rodziców. Już jedno opakowanie tej plastycznej i miłej w dotyku masy – przeniesie maluchy w kolorowy świat barwnych kuleczek, gdzie nawet najbardziej zwariowany kształt można przenieść do rzeczywistości. Kolorowe kuleczki połączone są ze sobą niewysychającym klejem. Dlatego łatwo do siebie przylegają, pozwalając na stworzenie dosłownie wszystkiego, co urodzi się w dziecięcych głowach. TubiCoolki świetnie pomagają zagospodarować wolny czas w kreatywny sposób. My polecamy szczególnie gotowe zestawy TubiCoolek w kilku kolorach, np. zestaw 3 KOLORY TĘCZA lub SURPRISE DISPLAY MIX składający się aż z 12 sztuk.

Kreatywne zestawy slime

Slime nikomu nie trzeba przedstawiać. To znakomita rozrywka dla dzieci w każdym wieku. Sposób zabawy jest dowolny: możesz zaopatrzyć się w aktywator, klej PVA i pozwolić dziecku samodzielnie wybrać konkretne dodatki (np. aromaty, barwniki, brokaty, kulki styropianowe, pyłki, gwiazdki czy kamyczki). Możesz też zdecydować się na gotowy zestaw tematyczny slime. Wybór jest niemal nieograniczony – od brokatowych zestawów pachnących owocami, po zestawy świecące w ciemności. My szczególnie polecamy pachnący słodkimi ciasteczkami ZESTAW DIY SUPER SLIME – CIASTKO (przeniesie malucha wyobraźnią do rozkosznej cukierni), makaronikowy ZESTAW SPAGHETTI TUBAN SLIME (zamieni dziecko w prawdziwego kucharza) oraz profesjonalny, a przy tym niesamowicie wydajny ZESTAW SUPER SLIME PRO z brokatem w trzech kolorach oraz kuleczkami styropianowymi do ozdoby.

Dla lepszego rozwoju dziecka, kształtowania jego wyobraźni, pobudzania kreatywności oraz zdolności manualnych warto od czasu do czasu zapewnić dziecku taką kreatywną podróż w postaci niezwykłej zabawy. Na szczęście dziś nie jest to trudne – wiele gotowych zestawów nie wymaga od rodziców więcej niż tylko czujnej opieki. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu zestawieniu kreatywnych zabaw łatwiej będzie Ci uwolnić w swoich maluchach ogromny pokład wyobraźni. Niech przeniosą się do własnych magicznych światów!