Zabawy dla dziecka w domu. Super pomysły na nudę!

Wszyscy rodzice wiedzą, że znalezienie kreatywnego dla dziecka zajęcia to nie lada wyzwanie. Jest to trudne zwłaszcza w domu, gdy najbardziej kuszącą dla dziecka opcją zdaje się być telewizor czy komputer. Dlatego mamy dla was kilka propozycji zabaw, które pobudzą wyobraźnie Waszych maluchów i z pewnością nie znudzą się po paru minutach. Oto ciekawe zabawy dla dzieci, które doskonale sprawdzą się w domu!

Kreatywne zabawy dla dzieci — Slime

Slime to nie tylko kolorowy gadżet, ale także zabawka, która wspiera rozwój sensoryczny dziecka. Można go rozciągać, ugniatać, robić z jego wykorzystaniem wielkie bańki czy po prostu przelewać go przez palce. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Co ważne, takiego slime’a, można z łatwością zrobić w czasie zabawy z dziećmi w domu.

Do wykonania slime’a potrzebny Wam będzie klej PVA, aktywator, barwnik lub brokat oraz ewentualnie dodatki. Jak przeprowadzić cały eksperyment? Do miseczki należy wlać klej i nadać mu wymarzony kolor przy pomocy barwnika. Ciekawą opcją jest też dodanie na tym etapie brokatu. Całość dokładnie mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Następnie do całości dolewamy aktywator, cały czas mieszając. Kiedy slime zacznie odrywać się od ścianek miseczki i przestanie być lepki w dotyku to znak, że już jest gotowy.

Aby glutek był jeszcze ciekawszy, można wzbogacić go o różne dodatki, takie jak kolorowe gwiazdki, koraliki, sztuczny śnieg czy kuleczki styropianu. Sprawdzanie, jak zmienia się jego konsystencja pod wpływem różnych składników to świetna i kreatywna zabawa!

 

Zabawy dla dzieci w domu z figurkami Tubi Jelly

Slime’a znają prawie wszyscy, więc jeśli chcesz zaskoczyć swoją pociechę czymś zupełnie nowym, to pomysłem na zabawę z dziećmi będą zestawy kreatywne Tubi Jelly. Pozwalają one na stworzenie żelowych figurek, które świetnie sprawdzają się w zabawie czy jako dekoracja

Jak to działa? Do zestawu dołączony jest specjalny żelowy płyn, aktywator i szablony. Najpierw należy wybrać szablon z kształtem, który chcemy stworzyć, a następnie narysować i wypełnić go przy pomocy kolorowego żelu. Kiedy będziemy już zadowoleni z narysowanej figurki, czas na utrwalenie efektów naszej pracy. Aktywator należy dokładnie rozpuścić w wodzie, a następnie włożyć nasz żelowy kształt razem z szablonem do roztworu. Po kilku minutach figurka zacznie odchodzić od folijki. Wtedy wystarczy ją przemyć wodą i będzie już gotowa do zabawy. Nie trzeba jednak na tym poprzestawać.

W zestawach Tubi Jelly znajdziemy też niesamowite akwaria wypełnione samodzielnie przygotowanymi wodnymi kryształami, w których można umieścić nasze małe dzieła. Będzie to piękna i co najważniejsze, samodzielnie wykonana, dekoracja dziecięcego pokoju. Swoją kolekcję żelowych figurek możecie też nieustannie powiększać, ponieważ wybór zestawów tematycznych jest ogromny!

Fajna zabawa dla dzieci? Bańki mydlane!

Co robić z dzieckiem w domu? Postawcie na klasykę — bańki mydlane to atrakcja sama w sobie. Jednak świetnie nadają się także do przeprowadzania najróżniejszych eksperymentów. Doskonałym tego przykładem jest stworzenie kwadratowej bańki. Jak to zrobić? Potrzebne Wam będą słomki, łączniki, płyn do baniek mydlanych i szerokie naczynie, np. miednica lub kuweta. Ze słomek i łączników należy zbudować sześcian.

Następnie potrzebny będzie Wam płyn — i oczywiście polecamy płyn do baniek mydlanych Tuban. Z prostego powodu — to najlepszy, profesjonalny płyn do baniek, jaki znajdziecie na rynku. Amatorzy również od razu odczują różnicę, w porównaniu do np. płynów domowej roboty, zawierających detergenty do naczyń czy glicerynę. Macie tu wszystko to, co najlepsze — wielkość baniek, ich trwałość, kolor, no i oczywiście mnóstwo zabawy dla małych i dużych. Przejdźmy więc do niej.

Zanurzcie każdą ze ścianek figury geometrycznej w roztworze. Bąbelkowa bryła nie jest jeszcze gotowa. Sześcian należy poruszać w górę, w dół i na boki, aby bańki połączyły się i utworzyły w środku kwadratową błonę. Następnie za pomocą słomki stwórzcie, nową niewielką bańkę mydlaną i wdmuchajcie ją w sam środek błony. Waszym oczom ukaże się prawdziwa kwadratowa bańka mydlana!
Chcecie więcej? Bańka w bańce, zrobiona z nich gąsienica albo… karuzela? Te sztuczki poznacie, odwiedzając nasze Laboratorium Kreatywnej Zabawy na YouTube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLO-o5-5G4POQ8cLcOU62rD6VEn8ouPcFh

Bańki można wykorzystać także do odbijania! Tak, nie pomyliliśmy się! Właśnie do tego celu został stworzony zestaw od Tuban, czyli Hop Hop bańki. Dzięki specjalnemu płynowi oraz rękawicy można odbijać bańki niczym piłkę, a one nie znikną tak szybko. Można bawić się samodzielnie lub urządzić grę zespołową. Bańki wystarczy wydmuchać za pomocą dołączonych do zestawu słomek, a później można już przystąpić do zabawy!

Mamy nadzieję, że nasze pomysły domowych zabaw z dziećmi w domu przypadną Wam do gustu i uchronią Was przed nudą!