Zabawki kreatywne na święta. Top 10 propozycji na zabawki na prezent

zabawki na święta, zabawki pod choinkę, zabawki kreatywne

Jakie zabawki na prezent wybrać? Rozważając, dlaczego warto wybrać zabawki kreatywne jako prezenty na Święta, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Zabawki tego rodzaju nie tylko przynoszą radość dzieciom, ale także wpływają na ich rozwój i uczą ważnych umiejętności. Dzieci uczą się także, że osiągnięcie celu wymaga wysiłku i wytrwałości.

Zabawki kreatywne Tubi Jelly

Tubi Jelly to hit wśród prezentów. Jest idealną propozycją na świąteczny lub urodzinowy upominek w kwocie około 100 złotych. Rozwija w dzieciach zręczność i kreatywność. Kolorowe żele pozwalają najmłodszym stworzyć figurki lub planety, które należy umieścić w aktywatorze. Do wyboru wiele zestawów tematycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Do najpopularniejszych należą:

1. ZESTAW TUBI JELLY – PLANETY

Tubi Jelly – PLANETY to zestaw do zabawy, który pozwala na samodzielne stworzenie żelowych planet Układu Słonecznego oraz kolorowych sprężystych kul w różnych rozmiarach.
Zestaw zawiera żelowe płyny, aktywator i wszystkie akcesoria niezbędne do przeprowadzenia domowego eksperymentu, podczas którego żel zmienia się w gotową do zabawy planetę. Zabawa zestawem jest świetnym pretekstem do poznawania tajemnic Kosmosu, eksperymentowania z kolorami oraz poznawania chemicznych ciekawostek.

https://tuban.pl/produkt/zestaw-tubi-jelly-planety/

2. ZESTAW TUBI JELLY 8 KOLORÓW – SYRENKA

https://tuban.pl/produkt/zestaw-tubi-jelly-8-kolorow-duze-akwarium-syrenka/

3. ZESTAW TUBI JELLY 8 KOLORÓW – PIRACI

https://tuban.pl/produkt/zestaw-tubi-jelly-8-kolorow-duze-akwarium-piraci/

Piasek dynamiczny i hydrofobowy

4. PIASEK DYNAMICZNY – FARMA

Dynamiczny piasek Tuban idealnie nadaje się do ćwiczenia małej motoryki: przesypuje się, ale się nie rozsypuje i pozwala się dowolnie formować. Zabawa nim wpływa na rozwój kreatywnego myślenia i wyobraźnię dziecka, wycisza i działa odstresowująco. Piasek jest bezpieczny w zabawie.
Nie twardnieje i nie wysycha, dzięki czemu można się nim bawić wielokrotnie przez długi czas.

https://tuban.pl/produkt/piasek-dynamiczny-zestaw-farma/

5. PIASEK HYDROFOBOWY – ZESTAW 5 KOLORÓW Z AKWARIUM

Piasek hydrofobowy TUBAN nie boi się wody, co więcej odpycha jej cząsteczki i nie może się z nimi połączyć. Pokryty jest specjalną powłoką, która sprawia, że ziarenka piasku pozostają suche nawet po zanurzeniu w wodzie. Hydrofobowość to niezwykle ciekawe zjawisko, które można poznać dzięki zabawie z piaskiem TUBAN i wodą. Kolory piasku można dowolnie łączyć i tworzyć nim w wodzie ciekawe piaskowe kształty.

https://tuban.pl/produkt/piasek-hydrofobowy-zestaw-5-kolorow-z-akwarium/

Gotowe Slime i zestawy Slime

Tuban oferuje ogromny wybór slimów – do samodzielnego wykonania lub gotowe masy plastyczne w pojemnikach. Slimy DIY doskonale wyróżniają się na sklepowej półce estetyką i spójnością koncepcji graficznej. Jest to kolekcja aż dziewięciu rodzajów, z których każdy ma zupełnie inne właściwości. Slimy różnią się dodatkami, kolorem, a nawet zapachem. W zależności od budżetu można wybrać tańszą wersję z mniejszą pojemnością lub droższą, pozwalającą na zrobienie nawet kilku slimów. Dla wolących już gotowe masy plastyczne mamy Jiggly Slime, którego nie trzeba ugniatać i wyrabiać – od razu można się nim bawić! Nowością jest również połączenie dwóch popularnych mas plastycznych Slime&Dynamic Sand. Sprawdź, co warto kupić:

6. ZESTAW – DIY TUBAN SLIME & DYNAMIC SAND XL

Nasz zestaw DIY do tworzenia SLIME składa się z kleju, aktywatora i piasku dynamicznego. To unikatowe połączenie składników, dzięki któremu stworzysz zielonego glutka o niezwykle zaskakującej strukturze. Zestaw zawiera wszystko, co niezbędne do przygotowania SLIME.

https://tuban.pl/produkt/zestaw-diy-tuban-slime-dynamic-sand-xl/

7. ZESTAW – DIY TUBAN SLIME – GALAXY XL

https://tuban.pl/produkt/zestaw-diy-tuban-slime-galaxy-xl/

8. ZESTAW SUPER SLIME XL – KAMELEON

https://tuban.pl/produkt/zestaw-super-slime-xl-kameleon/

9. JIGGLY SLIME – CZERWONY TRUSKAWKA 200G

https://tuban.pl/produkt/jiggly-slime-czerwony-truskawka-200g/

10. JIGGLY SLIME – NIEBIESKI JAGODA 200G

https://tuban.pl/produkt/jiggly-slime-niebieski-jagoda-200g/

Podsumowanie – jakie zabawki na prezent wybrać.

Zabawki kreatywne to nie tylko świetna zabawa, ale również dawka wiedzy dla dziecka.

Zabawa poprzez naukę i odkrywanie dostarcza dzieciom ogromnej satysfakcji i radości. Tworzenie czegoś własnymi rękami przynosi dzieciom poczucie spełnienia i dumy. To niezapomniane chwile radości dla całej rodziny. Zaletą takich zabawek jest również możliwość wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem. Razem budują silniejsze więzi rodzinne, tworząc przy tym niezapomniane wspomnienia zabaw.

O jakości naszych zabawek świadczą również liczne otrzymane nagrody. W tym roku zestaw Tubi Jelly Planety 3d otrzymał Nagrodę Dzieci w konkursie Zabawka Roku 2023 oraz nominację do nagrody na międzynarodowych targach Kind + Jugend 2023. Nagrodzony został również piasek dynamiczny – Farma, który otrzymał Nagrodę Główną w konkursie Bestsellery Rynku Zabawek – Lato 2023, w kategorii „Zabawki dla dzieci w wieku 3+” organizowanym przez redakcję rynekzabawek.pl.