Weekend z chorym dzieckiem w domu – pomysły na zabawy

Weekend z chorym dzieckiem w domu

Okres wiosenny to nie tylko wyczekiwane od dawna słońce, ale także niestety sezon na przeziębienia i anginy. Chore, odizolowane od rówieśników dzieci, jak tylko poczują się nieco lepiej, od razu zaczynają się nudzić. Warto więc wykorzystać te spędzone w domu dni na wspólne zabawy, pomagające odciągnąć uwagę malucha od przykrych objawów infekcji. Oto kilka naszych propozycji, które umilą małemu pacjentowi czas zdrowienia.

Kolorowy slime – najlepszy lek na nudę

Zabawa z slimem nie wymaga od dziecka wiele energii, za to może przynieść mu dużo radości. Rozciąganie go, ugniatanie czy tworzenie z niego baniek, jest satysfakcjonującym zajęciem, które pozwoli oderwać myśli od przeziębienia.
Jeszcze większą frajdą będzie stworzenie takiego slime’a samodzielnie. Możecie wykorzystać do tego gotowe zestawy od Tuban. Znajdziecie w nich klej PVA, aktywator, brokat oraz kolorowe dodatki. Jednym słowem wszystko, co potrzeba do stworzenia niesamowitego glutka. Cały proces jest na tyle prosty, że poradzą sobie z nim nawet małe dzieci. Dodatkowo slime można dekorować, używając do tego kuleczek styropianu, kolorowych kamyczków czy zmieniać jego konsystencję dodając do przepisu kreatywne pianki. Podczas takiej zabawy brakuje czasu na myślenie o chorobie.

Tubi Jelly – Wasza domowa fabryka żelkowych figurek

Lepienie z plasteliny czy modeliny już się Waszym dzieciom znudziło? Mamy dla nich całkowicie inną propozycję. Z naszymi zestawami Tubi Jelly, dzieci mogą stworzyć całą kolekcję niesamowitych żelkowych figurek zupełnie samodzielnie. W oakowaniu znajdziecie żelowe płyny, aktywator, szablony do rysowania kształtów oraz czystą folię, a także wodne kryształy i kuliste akwarium. Możecie wybierać spośród najróżniejszych zestawów tematycznych o przepięknych kolorach i wzorach. Znajdziecie między innymi zestaw ze zwierzątkami, potworkami, piratami, jednorożcami, dinozaurami, a nawet planetami. Z pewnością uda się Wam dopasować coś do zainteresowań Waszego malucha.
Dziecko może stworzyć figurki dla siebie lub po powrocie do szkoły lub przedszkola obdarować kolegów samodzielnie wykonanymi drobiazgami. Figurki mogą posłużyć także do wykonania dekoracji w dziecięcym pokoju. Wystarczy umieścić je w akwarium wypełnionym wodą z dodatkiem wodnych kryształów. Będzie to wspaniała ozdoba, a fakt, że maluch wykonał ją samodzielnie, z pewnością będzie napawać go dumą.

Malowanie brokatem na poprawę samopoczucia

Wykonywanie prac plastycznych to jedno z ulubionych zabaw dzieciaków. W tym trudnym czasie, jakim jest choroba, możecie nieco je maluchom uatrakcyjnić. Warto podarować dziecku materiały, które sprawią, że ich praca będzie niepowtarzalna, a jej tworzenie sprawi mnóstwo radości pomimo uciążliwego przeziębienia. Warte uwagi są w tym kontekście kolorowe kleje brokatowe, którymi z łatwością upiększyć można niemal każdą pracę. Można za ich pomocą stworzyć na kartce błękitny, iskrzący się ocean, różową połyskującą suknię księżniczki, złote promienie słońca, czy srebrzyste płatki śniegu. Wasza pociecha z pewnością będzie miała dziesiątki własnych konwencji.

Zamki i babki z piasku nie tylko w piaskownicy

Brak możliwości wychodzenia na dwór doskwiera dzieciom zwłaszcza w słoneczne dni. W takich chwilach maluchy wręcz marzą o dniu spędzonym na placu zabaw i tworzeniu niesamowitych konstrukcji w piaskownicy. Na szczęście nawet podczas choroby możecie umożliwić dziecko ulubioną rozrywkę. Wystarczy, że zaopatrzycie się w Dynamiczny Piasek od Tuban. Jest dostępny w przepięknych, żywych kolorach, więc Wasze piaskowe budowle mogą mieć nie tylko niesamowite kształty, ale także kolory. Co ważne, piasek nie wysycha, więc w każdej chwili jest gotowy do zabawy. Warto mieć go pod ręką nie tylko w przypadku choroby, ale także, gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia.
Mamy nadzieję, że nasze pomysły pomogą Wam przetrwać czas przeziębienia i pozwolą wykorzystać go na wspólną zabawę. Więcej inspiracji na kreatywne zajęcia w domu znajdziecie w naszym sklepie.