Slime – kreatywna zabawka idealna do domu!

Kiedy nie ma mowy o zabawie na zewnątrz, każdy rodzic musi się porządnie wysilić, żeby wymyślić dla swoich pociech zabawę,
która pozwoli im zrealizować dziecięcą kreatywność i kontrolować nieustającą żądzę psot.
Najlepsze wyjście to slime, popularna na całym świecie pomysłowa zabawka.
Skąd jej fenomen? Oto odpowiedź!

 

Slime – co to właściwie jest?

Slime to nic innego jak specjalna masa plastyczna, którą dzieci nazywają czule „glutkiem”. Ta substancja najczęściej jest kolorowa, mieniącasię różnymi odcieniami, ciągnąca się między palcami, lepka, ale nie brudząca. Slime’y mogą różnić się nie tylko kolorem, ale też fakturą i dodatkami, na przykład brokatem czy kuleczkami ze styropianu. Możesz je kupić w sklepie albo zrobić samodzielnie w domu, na przykład sięgając po składniki z naszego sklepu (o tym za chwilę). Slime’y od dłuższego czasu są jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie, osiągającą zawrotną popularność w mediach społecznościowych czy na YouTubie. Coraz więcej dzieci odkłada na bok lalki, samochodziki, a nawet… tablety z kreskówkami na rzecz szalonej zabawy z „glutem” w rękach. Zastanawiasz się z czego wynika sława tej niepozornej zabawki i czy warto pozwolić dziecku na tego rodzaju zabawę?

Zalety zabawy ze slime!

Wbrew pozorom zabawa ze slimem może nieść ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim wspiera rozwój sensoryczny dziecka, który często realizuje się w kontakcie z naturą: w lepieniu zamków z piasku, grzebaniu patykiem w kałuży czy w zapamiętałym rozchlapywaniu błotem na prawo i lewo podczas spacerów po lesie. Slime rozwija zmysł dotyku poprzez wałkowanie masy, ugniatanie jej, ściskanie w rękach, rozciąganie. Dziecko może poznać wiele tekstur, również te, które na pierwszy rzut oka nie wydają się szczególnie zachęcające, a także zapachów i ich połączeń.

Slime to też zabawka, która pobudza kreatywność i stymuluje wyobraźnię. Można się nią bawić na różne sposoby, również w parach czy większych grupach, przy okazji ucząc pracy w zespole. Już sam proces powstawania „glutka” pozwala maluchom się wykazać. W końcu to od nich zależy, jaki dodatek trafi do slime’a i jakie kolory będą w nim dominować. Łączenie barw podczas mieszania plastycznej substancji to zajęcie równie ciekawe, jak lekcja plastyki! Jednym słowem – slime to świetny pomysł na wesołą i pomysłową zabawę w domu, również wtedy,
kiedy nie można poszaleć na zewnątrz. Pozwala odreagować wyjątkowo nadpobudliwym pociechom, ale jest też chwalona przez rodziców dzieci z zaburzeniami SI, czyli dysfunkcjami tak zwanej integracji sensorycznej. kuchni. Niezbędne będą miski do mieszania składników, łyżeczki, patyczki oraz szczelnie zamykane pojemniki, w których można przechowywać gotowe „glutki” w temperaturze pokojowej.

Jak zrobić slime i na co uważać?

Warto pamiętać, że zabawa ze slimem nie jest przeznaczona dla bardzo małych dzieci, które mogą połknąć poszczególne elementy składające się na gotową masę. Należy korzystać z materiałów, które są bezpieczne, zakupione w sprawdzonym sklepie, takim jak Tuban.pl. Aktywatory jakie oferujemy, nie zawierają szkodliwego boraksu czy płynu do soczewek. To w 100% bezpieczna substancja, którą daje każdemu rodzicowi spokój ducha.

Podstawą każdego slime’a jest klej PVA, na przykład oferowany przez nas, produkowany w Polsce produkt, bezbarwny albo kolorowy. Kolejną rzeczą, w którą musisz się zaopatrzyć, jest aktywator do slime – dzięki niemu „glutek” osiągnie swoją charakterystyczną konsystencję.
Co jeszcze? Warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju dodatki do slime. U nas znajdziesz szeroki wachlarz różnego rodzaju „ulepszeń”: brokat, błyszczące gwiazdy, maleńkie kamyczki, neonowe pyłki, kulki styropianowe, różnego rodzaju aromaty (w tym arbuzowy, bananowy, orzechowy). Warto też sięgnąć po farbki plakatowe, dzięki którym slime będzie jeszcze bardziej cieszył oko.

Oczywiście rodzice powinni też zadbać o to, żeby dziecko przystępujące do tworzenia własnego slime’a, było też odpowiednio wyposażone. Akcesoria do slime są ważne ze względu na bezpieczeństwo, ale też np. na porządek w pokoju.

Slime – idealna gotowa zabawka na chwile nudy

Jeśli Twoje dziecko nie ma cierpliwości do wymyślania własnych wariantów „glutka”, możesz mu podarować gotowy slime, który rozerwie go na długie godziny. Polecamy rozciągliwe, plastyczne i niezwykle przyjemne w dotyku slime’y z naszej oferty. Te przezroczyste możecie wspólnie z pociechą odpowiednio zmodyfikować, na przykład dodając kolorowe kulki ze styropianu, neonowy proszek czy brokatowy pył.
Wkrótce może się okazać, że Ty również złapiesz bakcyla nie będziesz mógł się oderwać od lepkiej masy, z którą można stworzyć swoje własne domowe laboratorium doświadczalne.

Dlaczego slime jest tak popularną zabawką?

Bo pomysłów na niego jest tyle, ile włosów na głowie, a w kwestii wykorzystania tej rozciągliwej substancji ogranicza nas tylko wyobraźnia.
Pobudź tę dziecięcą, zachęcając pociechę do relaksujących eksperymentów z „glutkiem” i tworzenia własnych wersji tej zabawki z kleju, aktywatora do slime i kilku innych pomysłowych dodatków.