Rozwój kreatywności dziecka poprzez zabawę? To możliwe!

Jak zadbać o rozwój kreatywności naszych dzieci?Zajęcia z plastyki w szkole to nie wszystko! Najlepszym sposobem na to, żeby pobudzić wyobraźnię malucha jest beztroska i niczym nieskrępowana zabawa. Jak za pomocą slime czy żelkowej masy Tubi Jelly wpłynąć na pomysłowość kilkulatka? Przekonajcie się sami! Kreatywność – jak rozwinąć tę cechę u maluchów?

 

Specjaliści są zdania, że najlepszym, co możemy zrobić, żeby pobudzić kreatywność naszych pociech to pozwolić im na swobodną zabawę. Ale tym razem nie mamy tu na myśli maskotek, lalek, a tym bardziej tabletu. Pomysłowość i umiejętność abstrakcyjnego myślenia można rozwinąć za pomocą zabaw, które wymagają zaangażowania tych zmysłów, które na co dzień często są uśpione. Niech dziecko, oczywiście pod Waszą rodzicielską kontrolą, spróbuje aktywności, które angażują wyobraźnię i nie są oczywiste. To proste, kiedy maluch spędza czas na łonie natury, gdzie może mieć kontrakt z piaskiem, wodą, ziemią, inspirującą roślinnością. Mamy jednak swoje sprawdzone sposoby na to, żeby również w domu Wasz syn czy córka kreatywnie spędzali czas.

Tubi Jelly – witaj w świecie żelkowej masy!

Kreatywne myślenie może pobudzić niekonwencjonalna zabawa, na przykład z użyciem Tubi Jelly, czyli żelkowej masy, która pozwala maluchowi doświadczać, odkrywać i tworzyć, a przy tym świetnie się bawić! Substancje można traktować jak trójwymiarowy pisaki do malowania wszystkiego, co tylko przyjdzie na myśl dziecku: potworka, zwierzątka czy gwiazdki. Dzięki dodatkowi specjalnego aktywatora, pierwotnie płaska forma zaczyna nabierać zaskakujących, trójwymiarowych kształtów. Dzięki imponującemu wachlarzowi dodatków i kolorów, Wasza pociecha będzie mogła sama decydować o ostatecznym wyglądzie swojego dzieła sztuki. Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy płyny Tubi Jelly w buteleczkach z wygodnym aplikatorem, który pozwala prowadzić precyzyjne linie i dopracowywać detale rysunku. Na początek na pewno warto pobudzić wyobraźnię i nauczyć się stosowania żelkowej masy z użyciem dołączonych do zestawu szablonów z gotowymi wzorami. Wypełnia się je tak jak zwykłą kolorowankę, po to by w finalnym efekcie można było otrzymać żelka
o kształcie odzwierciedlającym to, co znajduje się na szablonie. W dużych zestawach Tubi Jelly znaleźć można także pomysłowe akwaria z wodnymi kryształkami, w których można będzie umieszczać gotowe trójwymiarowe figurki, na przykład w kształcie rybek. Gotowe figurki 3D z zastygniętej w aktywatorze masie można też eksponować na lustrze czy szybie okna. Jesteśmy pewni, że rodzice też będą chcieli przetestować tę znakomitą zabawę!

Tubicoolki – jedna masa, miliony możliwości

Świetną alternatywą dla Tubi Jelly są też Tubicoolki, czyli miękkie i miłe w dotyku barwne kuleczki, połączone ze sobą niewysychającym klejem. Dzięki niemu kulki tworzą łatwą w modelowaniu masę, ale nie przyklejają się przy tym do rąk. Można je dowolnie ugniatać, tworząc z nich piłeczki albo postaci zwierząt czy ludzików. Tutaj również w zestawie znajdziesz szablony, które ułatwią stawianie pierwszych kroków w tej nietypowej zabawie. Kiedy dziecko się z nią oswoi, z pewnością zapragnie wymyślać własne sposoby na wykorzystanie kreatywnych Tubicoolek.

Slime – kreatywny glutek dla ciekawskich

Dzieci są zawsze ciekawe świata i uwielbiają wszelkie dziwaczne substancje, które można zgniatać, kleić, przyklejać – począwszy od mokrego piasku na plaży, a skończywszy na plastelinie czy modelinie na zajęciach w kółku plastycznym. Pobudzajmy w nich tę cechę wiecznych odkrywców! Jedną z fajniejszych zabaw, jakie mogą przypaść do gustu pociechom jest slime – czyli elastyczny glutek, który rozciąga się i lepi i rozkosznie ugniata się pod palcami. Kochają to dzieci w każdym wieku, ale też… coraz więcej dorosłych! Chociaż w sklepie można kupić gotowe slime’y w najróżniejszych kolorach i rodzajach, najlepiej jest zrobić glutka własnymi siłami, angażując swoją pomysłowość.
To nie będzie trudne z naszymi zestawami! Posiadamy w ofercie nie tylko aktywatory (nawet takie o pojemności 5 litrów!), ale też aromaty, barwniki, kleje i wszelkiego rodzaju dodatki do slime: brokaty, kamyczki, styropianowe kulki, neonowe pyłki i wiele innych. Baza jest dziecinnie prosta do wykonania: wystarczy połączyć aktywator i klej w odpowiednich proporcjach, a potem oddać się największej przyjemności: modyfikowaniu glutka wedle życzenia. Nie tylko samo dotykanie glutowatej substancji, ale też sam proces jej powstawania pozwala dzieciom zaangażować zmysły i zdrowo wyładować emocje po stresującym dniu.

Zależy Wam na tym, żeby Wasze dziecko przy okazji dobrej i relaksującej zabawy pobudzało takie cechy, jak kreatywność? Kupcie mu zabawki angażujące pomysłowość i zmysły, takie jak slime czy żelową masę zastygającą Tubi Jelly. Gwarantujemy, że wywołają uśmiech na twarzy każdego malucha!