Propozycje prezentów dla małych artystów!

Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia to jeden z ulubionych momentów w roku każdego dziecka. Zamiast jednak kupować maluchowi pod choinkę elektronikę czy tanie, plastikowe zabawki, warto sprezentować mu coś, co pozwoli mu spełnić się kreatywnie! Dziś przychodzimy z kilkoma propozycjami fantastycznych prezentów świątecznych (i nie tylko) dla małych artystów.

 

Zestaw koralików

Ta propozycja powinna się szczególnie spodobać małym strojnisiom. Wiele dziewczynek uwielbia kolorową, dziecięcą biżuterię – bransoletki, pierścionki czy wisiorki. Zamiast więc szukać gotowych dodatków, warto kupić zestaw, dzięki któremu dziewczynka będzie mogła wykonać je samodzielnie! Gotowe zestawy koralików oraz ozdób pozwolą Wam wspólnie wyczarować najbardziej fantazyjne bransoletki oraz naszyjniki dla całej rodziny – dokładnie takie, jakie chcecie. Wspólne projektowanie i tworzenie biżuterii to przy okazji doskonały sposób na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem.

Zestaw do malowania

Zestaw farb, pędzli i płótna w drewnianej walizeczce sprawi, że każdy mały pasjonat malowania poczuje się jak profesjonalny artysta. Jeśli dziecko nie ma żadnego doświadczenia z farbami, na początek warto postawić na gotowy zestaw z farbami akwarelowymi. Bardzo łatwo się z nich korzysta – pięknie się ze sobą łączą i pozwalają szybko uzyskać zadowalające efekty. Maluch z pewnością się nie zrazi, nawet jeśli jego pierwsze arcydzieła będą „tylko” połączeniem kolorowych plam. W końcu każdy geniusz od czegoś zaczynał!

Zestaw slime

Jeśli poszukujesz bardziej unikatowego pomysłu na prezent dla małego artysty zdecydowanie warto zwrócić uwagę na slime. Slime to popularny wśród maluchów kolorowy glutek – całkowicie bezpieczny oraz przyjemny w zabawie. Dziś możesz dostać wiele gotowych zestawów slime z klejem, aktywatorem do slime, barwnikiem oraz ozdobami – brokatami, pyłkami, kolorowymi kulkami styropianowymi, małymi kamyczkami, tęczowymi płatkami, specjalnymi pyłkami, a nawet sztucznym śniegiem. Dziecko może stworzyć własny slime – dokładnie tak, jak sobie wymyśli lub zgodnie z zamysłem danego zestawu. Na rynku znajdziesz na przykład zestaw obiad dla jednorożca, „chmurkowy” zestaw Zestaw Diy Super Slime Cloud czy pachnący zestaw Super Slime Ciastko`. Fantastyczna rozrywka na wiele godzin gwarantowana.

Zestaw Tubi Jelly

Jeśli maluch doskonale zna już slime, z pewnością spodoba mu się żelkowa masa Tubi Jelly! Żelowe płyny Tubi Jelly to nic innego, jak trójwymiarowe pisaki. Najpierw maluch rysuje wybrany kształt, który następnie po dodaniu specjalnego aktywatora nabiera realnych, trójwymiarowych kształtów. Żeby było jeszcze bardziej kreatywnie, do wyboru mamy nie tylko przeróżne kolory pisaków, ale też ich wersje neonowe, brokatowe, a nawet w zebrę czy święcące w ciemności. Bardzo wygodne i precyzyjne aplikatory sprawiają, że zestawami Tubi Jelly mogą bawić się nawet małe dzieci (oczywiście w towarzystwie rodziców). Wśród najpopularniejszych zestawów są, chociażby małe zimowe akwarium, 3-kolorowe zwierzątka oraz akwarium cyferki.

Zestaw kreatywnych klocków

Klocki to zabawka, która ucieszy każdego małego twórcę. Jeśli Twój maluch ma zadatki na architekta, sprezentowanie zestawu klocków będzie doskonałym pomysłem. Dziś możesz kupić klocki w różnych kształtach, wielkościach, wykonane z przeróżnych materiałów i przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Poza tymi tradycyjnymi, plastikowymi, my polecamy jednak zainteresowanie się tymi mniej popularnymi. Duże, drewniane klocki wyglądają nie tylko pięknie, ale też są bezpieczne i niezwykle trwałe. Z kolei lekkie klocki piankowe dostarczą bezpiecznej rozrywki nawet dla dwuletnich maluchów. Kreatywne klocki pozwalają na tworzenie figur nie tylko 2D, ale też 3D – mały artysta może dzięki temu sam wymyślać i budować własne zabawki.

Zestaw do robienia ozdób świątecznych

Jeśli masz niewielki budżet lub po prostu szukasz drobnego upominku dla malucha np. na Mikołajki, ciekawym pomysłem może być zestaw do wykonania własnych ozdób świątecznych. Nic nie cieszy małych artystów tak bardzo, jak możliwość samodzielnego udekorowania własnego pokoiku czy choinki. Ty też możesz pobudzić swoją kreatywność i skomponować taki zestaw samodzielnie! Co może znaleźć się w środku? Kolorowa bibuła do robienia szyszek na choinkę, zestaw brokatów (np. do dekorowania bombek), złoty papier (do wykonania własnoręcznych łańcuchów na choinkę) oraz dużo wstążek. Obowiązkowym elementem powinien być też sztuczny śnieg do zabawy. Sztuczny śnieg dla dzieci w postaci sypkiego proszku do zalania wodą doskonale nada się do ulepienia domowego bałwanka.

Dzięki takim kreatywnym prezentom świątecznym lub Mikołajkowym nie tylko uradujesz malucha, ale odkryjesz dziecko również w sobie. Warto od czasu do czasu odejść od elektronicznej, internetowej rozrywki na rzecz kreatywnych zabaw manualnych. Takie zestawy slime, sztucznego śniegu dla dzieci, klocków czy farb rozwijają wyobraźnię lepiej niż nawet najlepsza gra komputerowa!