Modelowanie figurek 3D, czyli nowy zabawowy hit dla Twojego dziecka!

Szukasz nowego pomysłu na inspirującą i wszechstronnie rozwijającą zabawę? Poznaj Tubi Jelly – żelowe płyny, które pozwalają na tworzenie trójwymiarowych postaci.

 

Tubi Jelly to kolorowa masa plastyczna o konsystencji gęstego żelu, sprzedawana w tubach zakończonych wygodnym aplikatorem. Projektowanie postaci za pomocą Tubi Jelly przypomina malowanie farbami, z tym że żele nie mieszają się ze sobą, w związku z tym kolejne kolory można układać na sobie warstwami. Co więcej, w przeciwieństwie do postaci z obrazka, te stworzone z Tubi Jelly, ożyją dzięki umieszczeniu ich w wodzie z aktywatorem.

Tubi Jelly – nowatorska i wciągająca zabawa

Tubi żele występują aż w osiemnastu kolorach. Dostępne są wersje brokatowe, neonowe, a nawet takie, które będą świecić w ciemności. Do wyboru masz pojedyncze tuby o dużej pojemności (150 ml) lub zestawy, w których znajdziesz także akwarium czy też folie z rysunkami postaci, ułatwiające tworzenie figurek. Do zestawu dołączyliśmy także czystą folię (niezadrukowaną żadnym wzorem), na której możesz stworzyć wymyślone przez siebie wzory.

W zestawie z żelem dostępny jest specjalny aktywator pod postacią białych, rozpuszczalnych w wodzie granulek. Ich skład jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. Aktywator powoduje twardnienie i pęcznienie żelowych figurek. Im dłużej stworzona z Tubi Jelly postać leży w roztworze wodnym aktywatora, tym twardsza i bardziej trójwymiarowa się staje – innymi słowy żel pęcznieje, a obraz nabiera kształtów. Jeśli jednak zależy Ci na czasie lub też chcesz stworzyć płaską postać, możesz ją wyjąć już po kilku minutach, gdy z Twoją pomocą oderwie się od podłoża i będzie swobodnie pływała.

Gotowe figurki to fantastyczna zabawka i znakomity pomysł na prezent. Oczywiście figurki stanowią świetną zabawkę, ale najlepiej przechowywać je w wodzie, by nie straciły elastyczności i nie popękały.

Kreatywna zabawa dla Twojego dziecka

Rozwój kreatywności i wyobraźni, a zarazem pożyteczna nauka – oto jedne z wielu zalet zabawy Tubi Jelly.

Zestawy Tubi Jelly różnią się między sobą m.in. tematyką przewodnią, wzorami i ilością szablonów, czy różnorodnością kolorów żelowych płynów. W większych zestawach znajdują się akwaria z wodnymi kryształami, w których można umieszczać stworzone figurki. Tak, jak wszystkie produkty firmy Tuban, są całkowicie bezpieczne dla dzieci.

Tubi Jelly są łatwe w obsłudze zupełnie tak, jak kolorowanka i farbki, a jednak otwierają przed dzieckiem zupełnie nowe możliwości zabawy. Jeśli Twój maluch lubi zabawy ze slime, figurki z modeliny, ciastoliny czy masy solnej, kolorowanie i malowanie, z całą pewnością powinniście poszerzyć swój domowy arsenał twórczych akcesoriów o Tubi Jelly.

Ta kreatywna zabawa jest połączeniem malowania, modelowania i lepienia. Wprowadza dziecko w świat chemii i pozwala poznawać substancje o różnych właściwościach, zmieniających się pod wpływem określonych czynników. Kupując dziecku zestaw Tuby Jelly pobudzasz więc nie tylko jego zdolności plastyczne, ale też zainteresowanie naukami ścisłymi. Nic więc dziwnego, że zabawa ta zyskuje coraz liczniejsze grono fanów, zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek, w każdym wieku i o bardzo różnych zainteresowaniach.

Tuban to polski producent akcesoriów i płynów do baniek mydlanych oraz bezpiecznych dla dziecka klejów i produktów pozwalających na tworzenie zabawek takich jak slime, puszysty sztuczny śnieg itp. W sklepie firmowym zaopatrzysz się także w różnego rodzaju masy plastyczne pobudzające wyobraźnię i rozwijające małą motorykę.