Kreatywne przygotowania do świąt. Stwórz dekoracje wspólnie ze swoimi dziećmi.

Grudzień to miesiąc wyjątkowo kreatywny. Wiąże się z przygotowywaniem dekoracji świątecznych, kupowaniem i pakowaniem prezentów,
ubieraniem choinki i wieloma innymi niezwykle angażującymi aktywnościami.
Prawie wszyscy lubią te działania, bo kojarzą się one z kochanymi świętami. Szczególnie mocno przeżywają je dzieci,
które ten magiczny czas zapamiętają na całe życie.
Włączanie dzieci w przygotowania do świąt to świetny sposób na budowanie z nimi zdrowych i silnych relacji. Nic tak nie łączy, jak wspólnie osiągnięty cel, wykonane zadanie, zrealizowany pomysł. Dlatego z całego serca zachęcamy Was do angażowania dzieci w działania około-świąteczne.
W niniejszym artykule podpowiadamy kilka pomysłów na świąteczne dekoracje, które są na tyle proste, że można wykonać je wspólnie z dziećmi oraz na tyle spektakularne, że staną się prawdziwą ozdobą Waszego domu.

 

Stroik z jabłka

Stroik z jabłka to dekoracja znana już przez nasze babcie. Do jej wykonania potrzebne jest jabłko, świeczka, wstążka i kilka świerkowych gałązek. Wykonanie stroika jest niezwykle proste. Wystarczy wbić gałązki w jabłko, a na jego wierzchu, w miejscu ogonka, umieścić świeczkę. Całość warto udekorować czerwoną wstążką i brokatem w sprayu oraz na przykład śniegiem w sprayu, który dodatkowo wzbogaci stroik o piękny, cynamonowo-pomarańczowy zapach.

Ozdoba w słoiku

Świetnym pomysłem na ozdobę świąteczną, która, choć jest prosta w wykonaniu, to daje naprawdę spektakularny efekt, jest stroik w słoiku. Tu możliwości jest wiele, wszystko zależy od osobistych
preferencji, fantazji i dostępnych materiałów. My proponujemy zacząć od umieszczenia w słoiku niewielkiej ilości sztucznego śniegu. Następnie trzeba ułożyć na nim różne świąteczne dodatki takie jak, spryskane wcześniej brokatem w sprayu, szyszki czy świerkowe gałązki, suszone plasterki pomarańczy i czerwoną wstążkę. Na tym można by poprzestać, ale jeśli dodamy do słoika krótką ledową taśmę, stworzymy dekorację jeszcze bardziej atrakcyjną. Do słoika można oczywiście też wsadzić świeczkę, ale w taki sposób, by jej płomień nie miał możliwości kontaktu z innymi dekoracjami.

Łańcuch choinkowy

Bardzo ciekawym pomysłem na świąteczną dekorację tworzoną wspólnie z dziećmi, jest własnoręcznie wykonany łańcuch na choinkę. Można go zrobić ze zlepianych klejem prostokątnych kawałków kolorowego papieru. Pierwszy kawałek papieru trzeba skleić w kształt okręgu, a następne przyklejać w taki sposób, w jaki połączone są ogniwa łańcucha.
Ale do zrobienia łańcucha można także wykorzystać rzeczy nieoczywiste, takie jak na przykład makaron. Ten w kształcie rurek nadaje się świetnie do nawleczenia go na sznurek, jest więc znakomitą podstawą łańcucha. Wystarczy nadać mu nieco świątecznego charakteru, zdobiąc go na przykład przy pomocy kleju brokatowego PVA, który dostępny jest w wielu atrakcyjnych wydaniach. Ozdobione rurki makaronu trzeba pozostawić do wyschnięcia, a następnie nawlec je na sznurek. Pomiędzy kawałki makaronu można umieścić zwinięte w harmonijkę bibułki, co dodatkowo uatrakcyjni nasz łańcuch.

Życzymy Wam owocnych i kreatywnych przygotowań do świąt!