Kąpiel dziecka nie musi być nudna. Dodaj trochę kreatywności!

Nie każdy maluch lubi kąpiele. Wielu rodziców musi się porządnie natrudzić, aby ich pociecha zechciała chociaż przez kilka minut wysiedzieć spokojnie w wannie pełnej wody. Gumowe kaczuszki, deszczownice, kubeczki, łopatki czy inne zabawki to tylko niektóre ze sposobów na to, by przekonać dziecko do kąpieli. Dziś przychodzimy do Was z czymś nowym – kolorową, plastyczną i pachnącą pianką, która każde mycie zamieni w ekscytującą przygodę. Uwolnijcie więc pokłady swojej kreatywności i zobaczcie, jak Tubi Pianki mogą odmienić kąpiel Waszych pociech!

Jeden gadżet – wiele możliwości

Zabawki w wannie to od lat znany wszystkim sposób na przekonanie dziecka do kąpieli. W czasie, kiedy maluch zajęty jest oddawaniem się zabawie, rodzic ma możliwość dokładnego zadbania o jego higienę. Zabawki takie jak łopatki, kubeczki do przelewania wody czy gumowe figurki w różnorodnych kształtach uczą i bawią jednocześnie, stymulując rozwój psychomotoryczny. Kąpiel połączona z zabawą to również świetny sposób na zajęcie dziecka, które po prostu boi się wody. Warto jednak pamiętać, że aby taka kąpiel była dla malucha ciekawa, należy ją często urozmaicać. Niektóre zabawki szybko się nudzą – dzieci potrzebują ciągłej stymulacji oraz różnorodności. Tutaj z pomocą przychodzi Tubi Pianka, czyli zamknięta w niewielkiej puszce gęsta, plastyczna pianka w pięciu kolorach. Doskonale sprawdza się ona podczas zabaw w wodzie. Co więcej, pianka ma działanie nawilżające i emoliencyjne. Otula skórę dziecka dodatkową warstwą ochronną, czyniąc ją miękką oraz aksamitnie gładką. Produkt został wyprodukowany w Polsce i jest przebadany dermatologicznie – bez obaw możecie używać go nawet codziennie.

Jak używać Tubi Pianki?

Lepcie piankowe kształty, zanurzajcie pianę w wodzie, malujcie nią na ciele – ogranicza Was wyłącznie Wasza kreatywność i wyobraźnia. Pozwólcie dziecku wybrać jego ulubiony kolor. W naszej ofercie znajdziecie aż pięć różnych kolorów tubek, z których każda otrzymała własne imię: Niebieski Zenek, Różowa Rozi, Zielony Edek, Żółta Krysia oraz Biała Ala. Jeśli chcecie, pianki możecie ze sobą dowolnie mieszać! W naszym sklepie znajdziecie gotowy zestaw 15 sztuk Tubi Pianek wszystkich kolorów zamkniętych w zbiorczym opakowaniu. Jeśli kolor pianki został już wybrany, można niewielką ilość produktu wycisnąć na dłonie – swoje lub dziecka. Można też zaaplikować piankę bezpośrednio do wody, w której kąpie się maluch. Co dalej? To już zależy od Was! Tubi Pianka jest tak puszysta, że sama zachęca do kreatywnej kąpieli.

 

Pomysły na zabawy w wannie

A jeśli chcecie uczynić kąpiel z Tubi Pianką jeszcze bardziej ekscytującą, mamy dla Was kilka nietypowych pomysłów na zabawę ze swoją pociechą.

Salon fryzjerski
Długa różowa broda, zielone wąsy, kolorowe pasemka, siwy babciny koczek – Tubi Pianka jest tak plastyczna, że bez problemu wyczarujecie z niej intrygującą i zabawną „fryzurę” na głowie dziecka. Stosunkowo zwarta konsystencja pianki nadaje jej sztywność zbliżoną do klasycznej pianki do golenia (nie przypomina typowej piany, jaką można uzyskać za pomocą płynu do kąpieli).

Zabawa w krawca
Wyjątkowa sztywność pianki sprawia, że możemy tworzyć z niej nie tylko fryzury czy brody, ale też ubrania! W tym celu wyciśnijcie nieco Tubi Pianki na dłonie, a następnie rozsmarujcie ją delikatnie po ciele dziecka, tworząc unikatową bluzkę z pianki. Koszula z krawatem? Szelki w stylu Mario? Góra od kostiumu kąpielowego? Możliwości są nieskończone!

Figurki z pianki
Tubi Pianka to fantastyczne tworzywo do „lepienia” własnych figurek. Jest na tyle plastyczna, że dziecko bez problemu jest w stanie wykonać z niej niewielkie figurki – potworki, samochodziki lub po prostu dowolne kształty. Ogromnym plusem takich ludzików będzie ich odporność na rozpadanie się. W przeciwieństwie do zwykłej piany Tubi Pianka nie znika tak łatwo z powierzchni wanny i dosyć wolno się roztapia.

Piankowy malarz
Wystarczy zaledwie odrobina Tubi Pianki, aby maluch mógł uwolnić drzemiący w nim talent plastyczny. Puszka została zakończona wygodnym i precyzyjnym aplikatorem, dzięki któremu zabawa jest prostsza i przyjemniejsza. Kolorowa pianka pozwala bowiem malować po ciele, wannie, kafelkach, a nawet na powierzchni wody. Postacie z bajek, portret rodziny, a nawet zwykłe zygzaki – dłuższe posiedzenia w wannie z pewnością staną się znacznie bardziej znośne, kiedy maluch pochłonie się tworzeniem własnego dzieła sztuki. Bez obaw, substancja bardzo szybko zmywa się za pomocą wody.

Doświadczenia sensoryczne
Jeśli dziecko jest bardzo malutkie, już samo obcowanie z konsystencją pianki będzie dla niego ciekawym doznaniem. Tubi Pianka jest bowiem niezwykle lekka, i przyjemna. Wystarczy dodać do takiej kąpieli śliskie kostki mydła, kilka zabawek (np. takich, które po zanurzeniu w wodzie uwalniają powietrze) oraz kulę (która podczas rozpuszczania się wydobywa charakterystyczny dźwięk syczenia), a wieczorne mycie stanie się wspaniałą przygodą, pobudzającą niemal wszystkie zmysły – wzroku, słuchu, dotyku i węchu.

Kąpiele tematyczne
Jeśli znudziły się Wam już dotychczasowe zabawy, idealnym rozwiązaniem mogą być kąpiele tematyczne. Oto kilka naszych pomysłów:

  • bitwa morska – wystarczą Wam dwa statki (lub gumowe kaczuszki), kilka żołnierzyków oraz dwie tubki Tubi Pianki (piana posłuży za amunicję do podtapiania statków przeciwnika). Kto bardziej oblepi cudzy statek pianką w swoim kolorze, wygrywa bitwę.
  • mała syrenka – wanna pełna piany to miejsce wręcz stworzone do budowania domu dla syreny i jej przyjaciół. Wykorzystajcie Tubi Piankę do stworzenia dla nich kolorowych mebli oraz podwodnego ogródka z cudowną rafą koralową.
  • świat geometrii – za pomocą piany rysujcie na powierzchni wody kolorowe koła, kwadraty, trójkąty oraz inne figury geometryczne. To dla dzieci nie tylko fenomenalne ćwiczenie manualne, ale także sposób na połączenie nauki z zabawą.
  • piankowy podwieczorek – Twoje dziecko uwielbia organizować podwieczorki dla misiów i lalek? Przenieście to wydarzenie do wanny! W filiżankach i na talerzykach zaserwujcie napoje, desery oraz przekąski wykonane z…wielokolorowej piany.

To, czy Twoja pociecha polubi kąpiele, zależy wyłącznie od Was. Wystarczy nieco kreatywności oraz zwykła tubka z pianką, aby wyczarować dziecku pielęgnacyjną rutynę pełną wrażeń. Tubi Pianka to bardzo bezpieczny sposób na urozmaicenie codziennej kąpieli, a przy okazji dodatkowy kosmetyk pielęgnacyjny dla delikatnej skóry malucha. Do wyboru, do koloru!