Jak zorganizować niezapomniane przyjęcie dla dzieci w ogrodzie? My wiemy!

Lato to idealny czas na imprezy na świeżym powietrzu. Zorganizowanie urodzin, czy też tematycznego party w przydomowym ogrodzie, w czasie gdy wieczory są ciepłe i długie, gwarantuje długą zabawę i świetną atmosferę. Wystarczy zadbać o odpowiednią ilość zimnych napojów i przekąsek oraz o pomysły na grupowe aktywności, które wzbogacą taką imprezę i sprawią, że będzie ona niezapomniana.

Zabawy grupowe mają wiele zalet – są znakomitym sposobem na spędzanie wolnego czasu, integrację grupy oraz nawiązywanie nowych znajomości. Często się przecież zdarza, że na imprezie urodzinowej pojawiają się goście sobie nieznani. Warto zaproponować im wtedy zabawy, które pomogą im szybko się zgrać i świetnie się razem bawić

Zdrowo się zmęczyć, czyli zabawy ruchowe na Garden Party.

Najlepszymi i najzdrowszymi formami zabawy na świeżym powietrzu są zabawy ruchowe. Mamy tu do wyboru wiele opcji – począwszy od  gry w piłkę, Badmintona, czy chowanego, a skończywszy na skomplikowanej grze w terenie, gdzie, aby dotrzeć do obranego celu, trzeba pokonywać różne trudności i rozwiązywać ciekawe łamigłówki. Wszystkie wspomniane formy zabawy pozytywnie wpływają na kondycję fizyczną dzieci, pomagają im się natlenić i zdrowo zmęczyć, co ma korzystny wpływ na ich zdrowie.

Jedną z najbardziej wciągających zabaw ruchowych, której magiczna moc polega na tym, że jest w stanie zaczarować niemal każdego, bez względu na wiek, jest puszczanie baniek mydlanych. Nie każdy wie, że taka zabawa może mieć wiele rozmaitych odsłon.

Jedną z nich, latem widoczną prawie na każdym rogu ulic wielkich miast, jest zabawa w puszczanie dużych baniek mydlanych oraz w formowanie widowiskowych bańkowych konstrukcji z wykorzystaniem specjalnych sznurków i obręczy. Nie ma przechodnia, który nie obejrzałby się za tworzoną w ten sposób chmurą baniek mydlanych, czy pojedynczą gigantyczną bańką, która cudownie mieni się w słońcu. Przeważnie sztuczki te prezentują profesjonalni animatorzy zabaw, wydaje się więc, że jest to zabawa wymagająca specjalnych umiejętności, czy też wybitnego talentu. Nic bardziej mylnego. Prawie każdy jest w stanie sprawdzić się w roli bańkowego mistrza. Jedyne o co trzeba zadbać, to odpowiednio skuteczny płyn do baniek mydlanych, oraz dedykowane do tego celu, sprytne akcesoria. Warto też zwrócić uwagę na kilka innym nie mniej ważnych czynników, o których więcej piszemy TU.

Podstawowy zestaw, w jaki warto się zaopatrzyć przed imprezą, to płyn do baniek mydlanych, miska i kilka różnej wielkości sznurków. Świetnie się tutaj na przykład sprawdzi 100-centymetrowy sznurek, obręcz pro motylek, czy też, dający spektakularne efekty, sznurek okulary do puszczania baniek mydlanych. Jeśli na naszym party ma pojawić się więcej osób, warto pomyśleć o zestawie MEGA do puszczania dużych baniek mydlanych, w którym znajduje się wiele różnych akcesoriów i aż cztery litry płynu, czyli wszystko to, co potrzebne jest do zabawy w puszczanie baniek dla kilku osób.

Przegląd akcesoriów firmy TUBAN znajdziecie TU:

Bardzo ciekawą propozycją zabawy grupowej na Garden Party jest zabawa w rywalizację w tworzeniu bańkowych sztuczek. I tak, na kanale YouTube- Laboratorium Kreatywnej Zabawy, znajduje się wiele filmików instruktażowych krok po kroku tłumaczących jak tworzyć najbardziej skomplikowane bańkowe konstrukcje. Można się tam dowiedzieć na przykład jak stworzyć bańkową kulę disco, jak grać w bańkowego ping-ponga oraz że gąsienica z baniek mydlanych to nic trudnego. Warto pokazać te filmy dzieciom i sprawdzić, które z nich poradzi sobie z takim wyzwaniem najlepiej. Wyłonionym w ten sposób mistrzom, można zaproponować jakieś drobne nagrody, na przykład małe buteleczki płynu do baniek, które zwycięzcy będą mogli zabrać ze sobą do domu. Na pewno możliwość wygrania nagrody jeszcze bardziej wciągnie dzieci w zabawę.

Kreatywna kąpiel w dmuchanym basenie.

Wiele przydomowych ogródków wyposażonych jest w niewielkie, dmuchane baseny ogrodowe, w których w gorące dni przyjemnie spędza się czas. Takie baseny są bardzo oblegane podczas letnich imprez. Dzieci bawią się w nich przelewając wodę z plastikowych pojemników, albo wzajemnie oblewając się wodą z plastikowego pistoletu.

Kiedy takie aktywności trochę się znudzą, warto sięgnąć po, oferowane przez firmę Tuban, niesamowite Tubi Pianki Kreatywne, które wspaniale uatrakcyjnią zabawę w wodzie. Te wyjątkowe kosmetyki, dostępne w kilku pastelowych kolorach, przypominają swoją konsystencją klasyczną piankę do golenia, jednak ich właściwości są nieco inne. Przede wszystkim mają one bowiem właściwości nawilżające i emoliencyjne, nadają się więc do kąpieli  w wannie i nie tylko. Poza tym, są one przebadane i w pełni bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka. Można z nich tworzyć kolorowe rzeźby, na przykład trójwymiarowe serca, czy apetycznie wyglądające piankowe torty. Można malować nimi po ciele i nakładać je na różne zmywalne powierzchnie. Można też wykorzystać je jako dodatek do SLIME, z którym TUBI PIANKA kreatywna stworzy mięciutkiego, kochanego przez dzieci FLUFFY SLIME. Zabawa piankami kreatywnymi daje wiele radości, ale, co ważne, wpływa także na rozwój dzieci, bo angażuje je w aktywność manualną i rozwija ich wyobraźnię.

SALON PIĘKNOŚCI w ogrodzie.

Po kąpieli dobrze jest zadbać o swój wakacyjny look i pobawić się na przykład w zorganizowany na świeżym powietrzu salon piękności. Na rynku istnieje bardzo wiele produktów dedykowanych do takiej zabawy, po które szczególnie chętnie sięgają  przede wszystkim najmłodsze damy. Należą do nich kosmetyki do malowania twarzy, zmywalne farby do włosów, czy też lakiery do paznokci. Koleżanki mogą bez końca testować na sobie szalone makijaże i fryzury, świetnie się przy tym bawiąc.

Aby zabawa była bezpieczna, w gąszczu propozycji produktów należy szukać takich, które są w pełni przebadane i bezpieczne dla zdrowia dzieci. Świetną opcją są tutaj zmywalne wodą lakiery TUBI GLAM, produkowane w Polsce przez firme TUBAN. Oferta jest tutaj szeroka – lakiery TUBI GLAM występują zarówno w wersjach perłowych, jak i świecących w świetle UV elektryzujących wersjach neonowych. Lakiery do paznokci TUBI GLAM nie tylko znakomicie wyglądają na paznokciach – ich pigmentacja jest bardzo intensywna i zachwyca każdą młodą damę, ale też sposób ich zmywania to przysłowiowa “bułka z masłem”, bo wystarczy do tego celu ciepła woda i gąbka. Poza tym firma TUBAN dba o jakość manicure swoich klientek, bowiem lakiery TUBI GLAM, choć są łatwo zmywalne, to długo też utrzymują się na paznokciach, a ich gorzki smak zniechęca do obgryzania paznokci.

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu daje radość i ma pozytywny wpływ na zdrowie. Dopóki więc lato trwa, niech trwają niezapomniane ogrodowe imprezy.

Wszystkie produkty znajdziecie na https://tuban.pl/sklep/

 

Przeczytaj inne artykuły z naszego bloga:

https://tuban.pl/category/blog/page/3/