Jak tworzyć duże bańki mydlane?

Każdy miłośnik baniek mydlanych dobrze wie, że najlepsze są te duże i ciężkie, o powierzchni lśniącej jak lustro i efektownie opalizującej. Chcesz poznać arkana tworzenia baniek, w które można zamknąć inną osobę? Chcesz pochwalić się przed rodziną czy znajomymi, że umiesz wyczarować bańkowe tunele? Jeśli tak – ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy więc do jego lektury!

 

Bańki mydlane, czyli zabawa w wersji XXL

Małe bańki mydlane, zarówno te wypuszczane siłą wydmuchiwanego z ust powietrza, jak i tworzone za pomocą sprytnych urządzeń, takich jak specjalny pistolet, mają swój urok. Cieszą swoją ilością, a maluchy mają mnóstwo radości z wbieganie między nie i łapania jak największej ilości. Jednak każdy, kto kiedykolwiek spotkał się ze sztuką tworzenia baniek mydlanych dobrze wie, że najciekawszą zabawą dla bardziej zaawansowanych jest wyczarowywanie gigantycznych kul – im większa ich średnica, tym lepiej.

Wbrew pozorom nie jest to proste. Wiele zależy nie tylko od naszych umiejętności i koncentracji, ale też od użytego płynu do baniek mydlanych, akcesoriów, czy wytwornic. Jeśli chcesz zachwycić swoje dziecko bańkami naprawdę imponującej wielkości albo nauczyć je samodzielnie je robić – koniecznie czytaj dalszą część naszego wpisu. Dedykujemy ją również wszystkim amatorom bańkarstwa, którzy chcieliby zająć się nim na poważnie, na przykład w celach zarobkowych na festynach, kinderbalach albo innych przyjęciach, na których wdzięczne kule z roztworu detergentu zawsze są mile widziane. Nie wiesz, jak zrobić duże bańki? Oto odpowiedź!

Duże bańki – jak je wyczarować?

Zabawę rozpocznij od zaopatrzenia się w niezbędne materiały i akcesoria. Przede wszystkim przyda Ci się specjalny płyn do dużych baniek mydlanych. Najlepiej zainwestować w gotowy produkt, opracowany przez specjalistów i gwarantujący powodzenie Twojej misji. Zajrzyj na stronę naszego sklepu internetowego, gdzie czekają na Ciebie płyny w dużych pojemnikach, bazujące na bezpiecznych składnikach, które zostały wyprodukowane zgodnie z normą PNEN-71, dotyczącą bezpieczeństwa zabawek. To z pewnością oszczędzi Twój czas, spędzany dotąd na ulepszeniu domowych receptur z płynem do mycia naczyń w roli głównej.

Potrzebujesz też dwóch kijków drewnianych oraz bawełnianego sznurka, które możesz umocować za pomocą folii termokurczliwej.
Jeśli jednak jesteś zwolennikiem ułatwiania sobie życia, przetestuj nasze gotowe rozwiązania w postaci sznurka pro do wielkich baniek mydlanych – zarówno pojedynczych jaki i…na przykład – sześciu naraz! Te gotowe narzędzie ma rączki o wysokości 100 cm, które będą wygodne w obsłudze zarówno dla starszych dzieci, jak i dla dorosłych.

Sztuka puszczania dużych baniek krok po kroku

Puszczanie dużych baniek mydlanych (jak już wspomnieliśmy, również kilku naraz) nie jest wcale trudne i nie wymaga nadludzkich umiejętności. Jak krok po kroku je wyczarować i zachwycić wszystkich zgromadzonych? – Wystarczy wlać wybrany płyn do dużych baniek mydlanych (na przykład ten dostępny w naszym sklepie w opakowaniu o pojemności 5 litrów) do odpowiednio dużego naczynia. Polecamy specjalną miskę Tuban, wyjątkowo lekką i głęboką.
– Następnie zanurz całą powierzchnię sznurka w przygotowanym wcześniej płynie (nie rozcieńczaj go wodą!).
– Sprawdź, czy między sznurkami pojawiła się błyszcząca, lustrzana tafla. Jeśli ją widzisz, delikatnym, ale szybkim ruchem wyjmij sznurek z miski.
W powietrzu powinna się pojawić przepiękna, gigantyczna bańka mydlana, którą możesz kreować subtelnymi ruchami rąk, również poruszając się w przestrzeni. Efektownym urozmaiceniem przyjęcia w ogródku może być też… zamykanie osób w bańce, ulubiona sztuczka wszelkich profesjonalnych animatorów dziecięcych. Chcesz posiąść wiedzę na ten temat? Oto szczegóły!
-Podobnie jak we wcześniej omawianym przypadku, przyda Ci się płyn do dużych baniek mydlanych.
– Potrzebujesz też specjalnej obręczy, najlepiej wykonanej z tworzywa sztucznego. Musi być ona okręgiem o średnicy przynajmniej 60 centymetrów – tyle wystarczy, żeby utworzyć bańkę wystarczająco dużą, by zamknięta w niej osoba nie naciskała zbyt mocno na wewnętrzną stronę błony. Obręcz powinna być wyposażona w uchwyt do manewrowania.
-Obręcz należy zamaczać w płynie przelany do basenu w kształcie okręgu.
– Osoba zamykana musi staje w środku, a my spokojnym, pewnym ruchem prowadzimy obręcz w górę, aż lśniąca błona bańki mydlanej nie przykryje jej całkowicie. Gotowe! Uwielbianym przez dzieci wariantem jest też korzystanie z gotowych zestawów do baniek mydlanych, na przykład zdobionych Świnką Peppą z kreskówki, dostępnych w naszym sklepie. Składają się z podstawki, płynu do baniek mydlanych i specjalnej obręczy, która nawet kilkuletnim dzieciom umożliwi tworzenie efektownych tuneli.

Jak stworzyć zachwycające bańki mydlane w rozmiarze XXL?

Przede wszystkim musisz zainwestować w odpowiedni płyn do dużych baniek mydlanych – to połowa sukcesu. A reszta? Wszystkie tajemne sztuczki poznałeś w treści naszego wpisu! Nie pozostaje nic więcej, jak zabrać się za testowanie i wspólną zabawę z dziećmi.