Dlaczego dzieci tak kochają Świnkę Peppę?

Świnka Peppa to od lat jedna z ulubionych bajkowych postaci, która niezmiennie, od lat – uwielbiana jest przez dzieci. Ta rysunkowa świnka stała się kultową bohaterką szczególnie wśród najmłodszych – nie tylko dzięki uroczemu brytyjskiemu serialowi anonimowemu o przygodach jej i jej rodziny, ale też dzięki licznym akcesoriom oraz zabawkom z jej wizerunkiem. Każdy z nas w dzieciństwie miał w końcu swoją ukochaną kreskówkę czy przytulankę, z która się nie rozstawał. Dlaczego to właśnie Świnka Peppa tak bardzo podbiła serca naszych dzieci? Jaki jest jej przepis na sukces?

 

Idealna długość odcinków

Twórcy Świnki Peppy nie ukrywają, że bajka, a raczej serial animowany o przygodach Świnki Peppy od samego początku przeznaczony był dla najmłodszej widowni – widowni, która nie zawsze potrafi nawet jeszcze samodzielnie mówić. Takie maluchy bardzo trudno zająć jest czymś na dłuższą chwilę. Skomplikowane bajki z dużą liczbą postaci i rozbudowanymi dialogami mogą być dla najmłodszych po prostu niezrozumiałe, a przez co – nudne. Każdy odcinek o Śwince Peppie trwa zaledwie kilka minut. To doskonała długość, aby dziecko pozostało skupione i nie zdążyło rozproszyć się bodźcami z zewnątrz.

Prosta, kolorowa grafika

To, co starsze dzieci uznają za minus, dla najmłodszych widzów jest wielkim atutem. W animowanych przygodach uroczej Świnki na próżno szukać dynamicznej narracji, szybko zmieniających się kadrów czy kunsztownej kreski rysowników. Zamiast tego dzieciaki dostają bardzo prosto narysowane postaci oraz ich świat. Dzięki temu maluchy mogą łatwiej skupić się na samej fabule i poznawaniu bohaterów. Nie są przytłoczone nadmiarem bodźców wzrokowych, wysyłanych przez kreskówkę. Co więcej – prosta kreska oraz wesołe kolory wręcz zachęcają je do przenoszenia swoich ukochanych bohaterów na kartkę, inspirując do rozpoczęcia przygody z samodzielnym rysowaniem.

Historie doskonale znane najmłodszym

Świnka Peppa nie trenuje magicznych stworzeń, nie walczy ze złem, nie podróżuje w czasie, nie ryzykuje życiem i używa bardzo prostych słów. Jej przygody są bardzo przyziemne: organizuje przyjęcie urodzinowe, bawi się z przyjaciółmi, pomaga bratu w pozbyciu się czkawki, leci na wakacje czy odwiedza dziadków. Co więcej, Peppa ma też swoje humorki, czasem nie rozumie swojego brata czy buntuje się. Robi dokładnie to, co spotyka dzieci w tym wieku. Mało skomplikowana fabuła, oparta wyłącznie na jednym zagadnieniu sprawia, że dzieci nadążają za akcją bajki, a także mogą łatwo utożsamić się z przygodami bohaterów.

Codziennie coś nowego

Świnka zjednała sobie tylu fanów na całym świecie dzięki optymistycznemu podejściu do życia, przyjaznej atmosferze i niezwykłej… zwykłości. Maluchy poznają otaczający Peppę świat razem z nią. Chociaż fabuła jest prosta, a każdy odcinek krótki, to małe dzieci są w stanie wynieść z bajki naprawdę dużo ciekawostek. Warto pamiętać, że ten etap to dla dzieci czas zadawania pytań i ciekawości wobec otaczającego świata. Jak pozwolić maluchowi wynieść ze „Świnki Peppy” jeszcze więcej? Oglądać kreskówkę wspólnie, a potem na bieżąco tłumaczyć mu, co dzieje się na ekranie.

Świnka Peppa jest wśród nas

Do ogromnego sukcesu Świnki Peppy zdecydowanie przyczyniła się też mnogość gadżetów z jej wizerunkiem. Dzieci w wieku 2-6 mają tendencję do przechodzenia przez specyficzne dla nich „fazy” fascynacji – najczęściej właśnie ulubionym bohaterem bajki czy filmu. Wielu rodziców zauważa, że ich pociechy wpadają w małą „obsesję” na punkcie jednego tytułu i są w stanie oglądać to samo niemal w nieskończoność czy prosić o ubrania czy gadżety wyłącznie z wizerunkiem jednej postaci. W ten schemat doskonale wpisuje się Peppa, jako idolka niezliczonej ilości małych widzów z całego świata. Jej uroczą postać bardzo łatwo jest przenieść na maskotki, puzzle, koszulki, piórniki, piłki czy opakowania produktów codziennego użytku. W naszym sklepie znajdziesz całą kolekcję akcesoriów do baniek mydlanych, dedykowanych właśnie jej postaci. Twoje maluchy mogą więc zająć się bańkowym szaleństwem ze Świnką Peppą dzięki sznurkowi do wielkich baniek mydlanych, obręczy do baniek mydlanych, gotowym płynem do baniek mydlanych czy gotowych zestawów do baniek mydlanych – wszystkie gadżety do baniek mydlanych z wizerunkiem ukochanej Peppy.

Twoje dziecko również uwielbia Świnkę Peppę? To bardzo dobrze! Świnka to doskonała idolka dla maluchów, które dopiero zaczynają rozumieć świat. Jeśli szukasz fantastycznych gadżetów związanych z tą różową bohaterką, polecamy nasze gotowe bańki mydlane Świnka Peppa – idealne do zabawy zarówno latem, jak i w samym środku zimy!