Bańki mydlane na ślub i wesele

bańki mydlane na wesele

Dzień ślubu i wesela jest dla wielu ludzi jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że jego oprawa jest przedmiotem wielomiesięcznych przygotowań. Co wybrać, by było pięknie, jak zaskoczyć gości, a przy okazji sprawić, żeby ślubne fotografie wyglądały zjawiskowo? Coraz więcej młodych par sięga po niestandardowe rozwiązania zarówno podczas ślubu, jak i wesela, a doskonałym pomysłem na urozmaicenie tego szczególnego dnia są bańki mydlane.

Bańki mydlane i ślub

Rytuał obsypywania młodej pary monetami lub ryżem ma przynosić szczęście i dostatek. To weselna wróżba pomyślności, bez której wiele osób nie wyobraża sobie zakończenia ceremonii. Jednak ryż czy monety rzucane na młodą parę przed wejściem do kościoła, czy urzędu stanu cywilnego, nie zawsze są dozwolone, a jeśli nawet są, to mogą sprawiać pewne problemy. Przede wszystkim, szczególnie w przypadku ryżu, zostają na placu czy ulicy. Organizatorzy ślubu powinni co do zasady zadbać o ich posprzątanie, ale niestety nie zawsze tak się dzieje. Z kolei pieniądze trzeba pozbierać, co z jednej strony wydłuża uroczystość (a np. inna para czeka już w kolejce), z drugiej zaś może być dla nowożeńców mało komfortowe.

Inaczej sprawa ma się z bańkami mydlanymi. Ulotne, zwiewne, mieniące się w słońcu, znikają same, a jeśli są przygotowane z dobrej jakości płynu, nie pozostawiają po sobie najmniejszego śladu np. na ubraniach. Dodatkowo, wychodząca po ceremonii młoda para obsypana jest lśniącymi bańkami, co wygląda niezwykle efektownie na zdjęciach.

Bańki mydlane — wesele w baśniowej scenerii

Bańki mydlane mogą stworzyć piękną scenerię podczas przyjęcia weselnego, niezależnie od tego, w jakim klimacie się ono odbywa. Te ulotne, skrzące się kule będą wyglądały zjawiskowo przed wejściem do sali weselnej, w ogrodzie czy altanie. W przeciwieństwie do np. lampionów nie pozostawiają po sobie odpadów, co daje im nad nimi pewną przewagę. No i nie da się ukryć, że są bańki mydlane to zjawisko kochane przez wszystkich — przez dzieci, dla których są magiczne i zjawiskowe, oraz przez dorosłych, którym kojarzą się z dzieciństwem.

W jaki sposób wykorzystać bańki mydlane na weselu? Jest kilka opcji. Mogą być oprawą dla nowożeńców opuszczających kościół lub urząd stanu cywilnego. Otoczą ich błyszczącą kurtyną, która jednocześnie nie zasłoni widoku na głównych bohaterów. Inną opcją jest puszczanie baniek mydlanych podczas krojenia tortu weselnego lub w czasie podziękowań dla rodziców (pod warunkiem, że te punkty wesela odbywają się w plenerze). Można też zorganizować zjawiskowy pokaz gigantycznych baniek, który z pewnością zachwyci gości weselnych. Pięknie będzie też wyglądać zdjęcie grupowe wykonane w towarzystwie unoszących się w powietrzu baniek.

Warto wykorzystać bańki mydlane jako atrakcje dla najmłodszych gości weselnych, czyli dzieci. Coraz więcej par decyduje się na zatrudnienie animatora zabaw, który organizuje czas dla najmłodszych. Jeśli ma on w repertuarze swoich zabaw bańki mydlane, to warto z nich skorzystać. Dzieci uwielbiają ten rodzaj zabawy.

Oprawa wesela w postaci baniek mydlanych wymaga zaangażowania przynajmniej kilku osób spośród gości. Warto wcześniej ustalić to z wybranymi osobami. Dobrym pomysłem może być też wręczenie dzieciom pojemników z płynem, a nawet zachęcenie wszystkich zgromadzonych do zabawy przez postawienie przy nakryciach malutkich zestawów do puszczania baniek mydlanych.